Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Medale zapaśników KS Wschód na 26. Ogólnopolskich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych

28 sierpnia 2023

Zwycięzcy zawodów zapaśniczych

Podlaskie zajęło trzecie miejsce spośród 11 województw we wszystkich stylach i kategoriach wagowych w turnieju 26. Igrzyska Zrzeszenia LZS w zapasach. Wydarzenie odbyło się w dniach 24 -26 sierpnia na hali sportowej sp. 50 w Białymstoku.

Klub KS Wschód drużynowo uplasował się na pierwszym miejscu w kategorii kadetów oraz na trzecim miejscu łącznie z w kategoriach kadeta, juniora i młodzieżowca w zapasach w stylu klasycznym.

Indywidualnie tytuły mistrzowskie – w odpowiednich dla siebie kategoriach wagowych – wywalczyli wśród kadetów Szymon Godun, Kornel Dolida, srebrny medal zdobył Miłosz Wyszyński, srebrny medal zdobył Miłosz Wyszyński,  brązowy Jan Klim, siódmą lokatę Bartosz Klim oraz w kategorii juniora – młodzieżowca mistrzostwo wywalczył Nikodem.

Na czas igrzysk do miasta zjechało około 1,5 tys. sportowców z całej Polski. Igrzyska, których zapasy były tylko małą częścią, zostały zorganizowane z myślą o polskich sportowcach działających w małych miejscowościach i wsiach. Pokazują, że sport jest naprawdę dla wszystkich.

Partnerem strategicznym igrzysk jest Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki.

Oprac.: Dawid Korpacz
Źródło: KS Wschód

Publikujący: Dawid Korpacz