Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Mistrzowski sezon Jagiellonii Białystok doceniony

19 czerwca 2024

Oficjele stoją w rzędzie.

Mistrzowski sezon Jagiellonii Białystok doceniony / Kamil TImoszuk

Sezon 2023/2024 był historyczny dla Jagiellonii Białystok, spełniło się bowiem największe marzenie kibiców – pierwsze w 104-letniej historii klubu Mistrzostwo Polski. W środę (19.06) białostocki zespół rozpoczął przygotowania do kolejnych rozgrywek, a podczas pierwszego treningu symboliczny czek na kwotę miliona złotych oraz przyznaną przez zarząd Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego przedstawicielom klubu wręczyli marszałek Łukasz Prokorym oraz wicemarszałek Marek Malinowski.

– Zdobycie tytułu Mistrza Polski to sukces na miarę stulecia. Jako kibic Jagiellonii, czekałem na tę chwilę, odkąd byłem małym chłopcem. Serdecznie gratuluję tak wspaniałego osiągnięcia i życzę kolejnych sukcesów nie tylko na arenie krajowej, ale także europejskiej – powiedział marszałek Łukasz Prokorym.

Jak dodał, droga Jagielloni do Ekstraklasy, do tytułu Mistrza Polski, to wspaniała historia.

– Elementem tej drogi była na pewno działalność prezesa Wojciech Pertkiewicza, który swoim doświadczeniem zawodowym oraz współpracą z radą nadzorczą i sztabem trenerskim stworzył klub, który odniósł największy sukces jaki można sobie wyobrazić – podkreślił marszałek.

Jagiellonia Białystok, 25 maja br. zwycięstwem w meczu z Wartą Poznań przypieczętowała historyczny sukces, jakim było Mistrzostwo Polski. To pierwszy taki tytuł zdobyty przez drużynę z naszego regionu. Był to sukces w pełni zasłużony – drużyna prowadzona przez bardzo młodego trenera, 32-letniego Adriana Siemieńca, zdobyła nie tylko najwięcej punktów, ale także zdecydowanie najwięcej bramek z całej ekstraklasowej stawki. Pozostawiła w tyle wielkie, uznane nie tylko w Polsce marki takie jak np. Śląsk Wrocław, Legia Warszawa czy Lech Poznań.

– Gratuluję największego sukcesu w historii klubu Jagiellonia Białystok, na który społeczność sportowa województwa podlaskiego długo czekała i o nim marzyła. Sport to jedna z najlepszych promocji województwa podlaskiego, a nikt tego nie robi tak dobrze jak Jagiellonia Białystok. Życzę powodzenia w europejskich pucharach, a także w kolejnym sezonie ligowym – skomentował wicemarszałek Marek Malinowski.

Sezon 2024/2025 przyniesie kolejne wyzwania dla drużyny z Białegostoku. Po raz pierwszy w swojej historii zagrają w eliminacjach Ligi Mistrzów – najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych na świecie. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż Żółto-Czerwoni rozpoczną swoją przygodę od drugiej rundy. Aby się zakwalifikować muszą przebrnąć przez trzy dwumecze. Szansa na grę w europejskich pucharach jest jednak duża – w przypadku niepowodzenia w Lidze Mistrzów, mogą trafić do rozgrywek Ligi Europy lub Ligi Konferencji. Gra w tych ostatnich jest najbardziej prawdopodobna – „Duma Podlasia” musi wygrać tylko jeden dwumecz, aby się do nich zakwalifikować.

Przed rozpoczęciem pierwszego po przerwie treningu marszałek Łukasz Prokorym oraz wicemarszałek Marek Malinowski wręczyli symboliczny czek na kwotę miliona złotych. Jest to dodatkowa nagroda za sukcesy osiągane przez klub w sezonie 2023/2024.

– Współpraca pomiędzy Jagiellonią Białystok, a samorządem województwa jest nierozerwalna. Od wielu lat ta współpraca wygląda bardzo dobrze, a marszałek podkreślił dzisiaj swoje przywiązanie do naszego klubu – ocenił prezes klubu Wojciech Pertkiewicz.

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał klubowi także odznakę honorową, która również została wręczona podczas spotkania.

– Dziękujemy bardzo za wyróżnienie. Takie odznaczenie honorowe jest dla nas ogromnym zaszczytem. Dziękujemy również za wsparcie finansowe, które jeszcze bardziej zmotywuje naszych zawodników przed eliminacjami Ligi Mistrzów – dodał przewodniczący rady nadzorczej Wojciech Strzałkowski.

Oprócz rozgrywek europejskich pozostaje także walka o obronę tytułu Mistrza Polski. Sezon ligowy rozpocznie się 19 lipca, a Jagiellonia zagra w meczu domowym z Puszczą Niepołomice.

Bartłomiej Modzelewski
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk/Kamil Świrydowicz - Jagiellonia.pl

Opublikował: Dawid Korpacz

19 czerwca 2024

Powrót na początek strony