Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Ośrodek w Szelmencie startuje z sezonem letnim

21 maja 2024

_MG_9868.jpg

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) przygotował szereg atrakcji, a wśród nich: park wodny, wyciąg nart wodnych, katamaran, deski SUP, wypożyczalnia rowerów i wiele innych. Nowością jest bardzo duży wybór dmuchańców wodnych. Relaks nad jeziorem Szelment Wielki każdego roku przyciąga rzesze turystów, którzy wybierają aktywny wypoczynek.

Jak poinformował prezes placówki Daniel Racis, sezon startuje w długi weekend, 30 maja.

– W następny weekend otwieramy sezon w pełni. Mamy w zanadrzu niespodziankę, czyli koncert zespołu, którego piosenka jest teraz na listach przebojów. Szczegóły podamy już wkrótce – zapowiedział.

Aktywnie w naturze

Warto skorzystać z wyciągu wakebordowego, który jest jednym z najdłuższych i najlepszych tego typu obiektów w Polsce. Dodatkowo w tym sezonie obfituje on w jeszcze większą ilość przeszkód.

Odwiedzający ośrodek mogą popływać na rowerze wodnym czy kajaku. Do wypożyczenia jest również – mieszcząca kilkanaście osób – gondola oraz ekologiczny katamaran, którym można odbywać rejsy wycieczkowe po jeziorze.

Turyści przebywający nad jeziorem Szelment Wielki mogą skorzystać także z innych atrakcji przygotowanych przez WOSiR, tj. parku wodnego oraz desek SUP.

– W tym roku park wodny powiększyliśmy o kilka kolejnych modułów. Mogę powiedzieć, że jest to największy park w regionie na wodzie – zaznaczył Daniel Racis. – Zapraszamy całe rodziny z dziećmi. Woda w jeziorze już jest ciepła – zachęcił.

Prezes dodał, że jeżeli ktoś jest zainteresowany wypoczynkiem w Szelmencie, powinien się spieszyć, bo wolnych terminów jest coraz mniej.

– Nasze hasło to: aktywnie w naturze, aktywni w naturze. To nasz największy atut, który przyciąga do nas ludzi, którzy chcą spędzać czas aktywnie – podkreślił.

Do dyspozycji gości na miejscu znajduje się też restauracja „Dzika Kaczka”, gdzie można posilić się po dniu pełnym atrakcji.

Olimpijskie perełki

Na terenie ośrodka można oglądać wystawę przygotowaną przez Wojciecha Fortunę. „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk” to ekspozycja poświęcona sportom zimowym, którą opiekuje się Mistrz Olimpijski i Mistrza Świata z Sapporo z 1972 r. Można tu zobaczyć liczne eksponaty, m.in. narty Kamila Stocha, Tomasza Sikory czy Justyny Kowalczyk, kombinezon Roberta Matei czy Adama Małysza, buty skoczków, drewniane narty z lat 30., liczne zdjęcia pamiątkowe i medale.

Wszystkie te eksponaty są punktem wyjścia do usłyszenia ciekawych historii sportowych, które z wielką pasją opowiada Mistrz Olimpijski. Z całą pewnością warta usłyszenia jest historia złotego medalu z Sapporo.

– Serdecznie zapraszam do obejrzenia tej wystawy. Można tu znaleźć tu kawałek ciekawej historii sportu, a historia sportu to historia Polski. Wszystko państwu opowiem, jak przyjedziecie do naszego bajkowego Szelmentu – zapewnił Wojciech Fortuna, który od kilkunastu lat związany jest z ośrodkiem.

W Szelmencie znajduje się również „Aleja Olimpijczyków i Mistrzów Sportu”, gdzie upamiętnieni są polscy sportowcy – medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw Polski, a także uczestnicy prestiżowych zawodów sportowych.

Paulina Dulewicz
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Krzysztof Duszyński

Publikujący: Paulina Dulewicz

21 maja 2024

Powrót na początek strony