Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Postraszyli lidera

4 stycznia 2023

Logo klubu Ślepsk Malow Suwałki na reklamowym roll-upie.

Jak równym z równym walczyli wczoraj (03.01) siatkarze Ślepsk Malow Suwałki podejmując na własnym parkiecie w kolejnym meczu PlusLigi lidera tych rozgrywek – Asseco Resovię Rzeszów. Po zaciętej rywalizacji w końcówkach poszczególnych setów, wygrali jednak rzeszowianie, odnosząc zwycięstwo 3:1.

Mecz zaczął się pomyślnie dla suwalczan, gdyż to oni cieszyli się z sukcesu w pierwszym secie 25:23. Dużą zasługę miał w tym Bartosz Filipiak, po którego skutecznych atakach Ślespk zdobył dwa ostatnie punkty w tej partii spotkania. Zresztą, to właśnie ten zawodnik był najskuteczniejszym w drużynie Ślepska we wczorajszym meczu, zdobywając łącznie 21 punktów.
Niestety kolejne sety „padły łupem” gości z Rzeszowa. Wygrali oni w nich – 25:19, 26:24 i 25:22. Szczególnie trzecia partia miała bardzo emocjonujący przebieg. W jej końcówce, Ślepsk doprowadził bowiem do remisu 24:24, ale w dwóch ostatnich akcjach tego seta górą byli rzeszowianie. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Jakub Kochanowski, środkowy Asseco Resovii.
Po tej porażce Ślepsk zajmuje w tabeli PlusLigi – 11. miejsce z 25 pkt. W następnym meczu rozgrywek suwalczanie zmierzą się w sobotę (07.01) na wyjeździe z 7. w klasyfikacji – Projektem Warszawa.
źródło: media@slepsksuwalki.pl
oprac.: Jerzy Górko

Opublikował: Małgorzata Sawicka