Przedstawiciele Rugby Białystok z wizytą u marszałka

4 marca 2024

Przedstawiciele Rugby Białystok wraz z marszałkiem Kosickim

Przedstawiciele Rugby Białystok z wizytą u marszałka / Krzysztof Duszyński

Piłkę z logo klubu otrzymał marszałek Artur Kosicki od prezesa Mateusza Perzyny, który w towarzystwie wiceprezesa Sebastiana Śliwowskiego odwiedził w poniedziałek, 4 marca urząd marszałkowski. Była to okazja do podziękowania za współpracę z okazji 10-lecia istnienia klubu.

– Jako zarząd województwa od początku kadencji stawiamy na rozwój sportu. Cieszę się, że możemy wspierać takie kluby jak Rugby Białystok i oglądać ich sukcesy. Dziesięć lat to niebagatelny jubileusz. Życzę wam dalszego rozwoju i kolejnych wygranych – mówił marszałek Artur Kosicki.

W I lidze 2023/2024 Rugby Białystok zajęło pierwsze miejsce. Najskuteczniejszym graczem okazał się zawodnik tej drużyny  – Igor Kocimski. Podlasianie rozegrali znakomitą rundę jesienną, pokonując każdego z rywali i uzyskując pozycję lidera.

W ostatnim czasie klub Rugby Białystok postawił na rozwój głównie pod względem szkolenia młodzieży. W XX Wielkim Finale Szkolnej Ligi Rugby Tag to właśnie młodzi rugbiści z województwa podlaskiego uplasowali się na podium. W kategoriach klas VI i V pierwsze miejsca zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 47 w Białymstoku. Natomiast w rozgrywkach klas IV uzyskali drugie miejsce.