Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

20-lecie klubu Ślepsk Malow Suwałki

30 maja 2024

Przedstawiciele klubu i oficjele pozują do zdjęcia z grawertonami.

Siatkarska duma regionu obchodzi swoje dwudziestolecie. MKS Ślepsk Malow Suwałki zainaugurował świętowanie dwóch dekad istnienia, organizując w środę, 29 maja, mecz towarzyski siatkarskich reprezentacji Polski i Ukrainy. Z okazji jubileuszu marszałek Łukasz Prokorym, członek zarządu województwa Bogdan Dyjuk i przewodniczący sejmiku Cezary Cieślukowski przekazali władzom klubu grawerton oraz przyznane Ślepskowi i jego działaczom Honorowe Odznaki Województwa Podlaskiego.

Zaciętej grze biało-czerwonych towarzyszyła radość i głośny doping kibiców. To nic dziwnego, bo spotkanie, mimo, że towarzyskie, było historycznym wydarzeniem dla mieszkańców Suwałk. Siatkarska kadra Polski wykonała swój pierwszy występ w sportach drużynowych w tym mieście.

Sportowe sukcesy, promocja województwa

Podczas spotkania polskiej kadrze kibicował marszałek Łukasz Prokorym. Podziękował kibicom za wsparcie, a włodarzom za olbrzymi wkład w wieloletni rozwój klubu.

– Dwadzieścia lat klubu to czas, w którym Ślepsk Malow Suwałki nieustannie się rozwijał. To dzięki pasji, zaangażowaniu i determinacji zawodników, trenerów oraz działaczy klubu możliwe było osiągnięcie wielu sukcesów sportowych. Wasza praca i poświęcenie przyniosły nie tylko radość kibicom, ale także przyczyniły się do promocji naszego regionu – mówił.

Bogdan Dyjuk przypomniał, że klub spełnia ważną rolę w życiu lokalnej społeczności oraz sprzyja zainteresowaniu tą dyscypliną w regionie.

– Siatkówka w województwie podlaskim ma szczególne znaczenie. To sport, który jednoczy społeczność, inspiruje młodzież i promuje zdrowy tryb życia. Klub Ślepsk Malow Suwałki od 20 lat odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu postaw i wartości wśród młodych ludzi, ucząc ich współpracy, dyscypliny i ducha fair play – zaznaczył.

Podczas jubileuszowych obchodów klub Ślepsk Malow Suwałki został wyróżniony Honorową Odznaką Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w działalności w zakresie sportu. Odznaczeniami uhonorowano również Józefa Wiszniewskiego oraz Łukasza Rudzewicza – za aktywną i wieloletnią działalność oraz szczególne osiągnięcia w zakresie sportu.

MKS Ślepsk Malow  Suwałki – młody klub z sukcesami

Klub Ślepsk Suwałki ma swoje korzenie w Augustowie. Powstał w 2004 r. Klub wystąpił po raz pierwszy w rozgrywkach III ligi siatkarskiej, gdzie w sezonie 2005/2006 zdobył pierwsze miejsce i tym samym awansował do wyższej klasy rozgrywkowej. Tam w sezonie 2007/2008 zdobył trzecie miejsce, a rok później awansował do I ligi. Rywalizował w niej przez 10 sezonów. Trzecie miejsce zdobył w sezonie 2014/2015, a drugą lokatę 2016/2017. Sezon 2018/2019 Ślepsk uznaje za pamiętny, bo to właśnie wtedy drużyna awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, czyli PlusLigi, gdzie z powodzeniem rywalizuje z najlepszymi. 

Cezary Rutkowski
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: MKS Ślepsk Malow Suwałki

Opublikował: Dawid Korpacz

30 maja 2024

Powrót na początek strony