Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Bokserska gala w stolicy regionu

27 lutego 2024

Bokserska gala w stolicy regionu / Mateusz Duchnowski

Zapowiada się prawdziwe widowisko, w którym udział wezmą uznani sportowcy. O szczegółach planowanego na 6 kwietnia Białystok Boxing Night opowiedział podczas wtorkowej (27.02) konferencji organizator przedsięwzięcia Dariusz Snarski z Grupy Chorten Boxing Production. W spotkaniu uczestniczył marszałek Artur Kosicki. Województwo Podlaskie jest partnerem strategicznym wydarzenia.

Będzie to 49. bokserski event zorganizowany przez Grupę Chorten Boxing Production Dariusza Snarskiego.

– Dzięki naszym partnerom kolejny raz możemy się spotykać i spełniać marzenia młodych chłopaków i dziewczyn, trenujących boks – mówił Dariusz Snarski. 

Fantastyczna praca

Postawę tego olimpijczyka z Barcelony, legendy podlaskiego boksu, kolejny raz docenił samorząd województwa, wspierając finansowo to wydarzenie. Dariuszowi Snarskiemu za wkład w organizację eventu dziękował marszałek Artur Kosicki.

– Jako urząd marszałkowski włączamy się w szereg tego typu przedsięwzięć. Uważamy, że w naszym regionie jest duży potencjał, jeśli chodzi o sztuki walki, szczególnie boks – podkreślał marszałek. – Ale czym byłyby te pieniądze, to wsparcie, sponsorzy, gdyby nie było takich ludzi-pasjonatów, którzy tę dyscyplinę promują. Robi pan fantastyczną pracę dla promocji boksu – dodał.

Zaznaczył również, że tego typu wydarzenia to ogromna szansa dla młodych zawodników, by mogli zaprezentować swoje umiejętności.

– Dobrze, że wspólnie, ponad wszystkimi podziałami, dajemy im szansę pokazania się dużej widowni – podsumował Artur Kosicki.

Emocjonujący pojedynek

W walce wieczoru Białystok Boxing Night o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego i numer jeden wagi super lekkiej w Polsce powalczy Bartłomiej Przybyła. Jego rywalem będzie Antonio Zamora, 25-letni leworęczny zawodnik z wygranymi 24 walkami na koncie, w tym dziesięcioma przez nokaut.

– Łatwo nie będzie, ale Bartek powiedział, że zrobi wszystko, żeby walkę wygrać. Na pewno można liczyć na duże emocje – zapowiedział Dariusz Snarski, a potwierdził to sam zawodnik:

– Będzie to najcięższa moja walka w boksie zawodowym. To mocny rywal, ale dam z siebie wszystko, pokażę swój śląski charakter… no i wygram – obiecał Bartłomiej Przybyła.

W walce o zwycięstwo bazować zamierza na swojej kondycji i sile w charakterystycznym dla siebie ofensywnym stylu.

– Ludzie lubią oglądać, jak zawodnik nie boi się wchodzić w wymiany z przeciwnikami. Myślę, że walka będzie fajna – dodał pięściarz.

Widowisko w Białymstoku

Podczas bokserskiej gali zaprezentują się także: Filip Szpakowicz, Daniel Balcerzak, Łukasz Szczepaniak, Bartosz Barczyński oraz Mistrzowie Województwa Podlaskiego i zawodnicy boksu amatorskiego z naszego regionu.

Po raz kolejny sponsorem imprezy jest Grupa Chorten. Jak przyznała jej wiceprezes Sylwia Władyko, to m.in. dzięki sile przebicia Dariusza Snarskiego, który robi zawody na bardzo wysokim poziomie.

– To jest niesamowite wydarzenie, prawdziwe widowisko. Trzeba tam być i to poczuć – podkreśliła.

A okazja ku temu będzie już 6 kwietnia br. o godz. 18 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku przy ul. Pułaskiego 96. Impreza transmitowana będzie przez stację Polsat.

***

Grupa Chorten Boxing Production Dariusza Snarskiego powstała w 2008 r. Zorganizowała dotychczas 48 eventów bokserskich, na których wystąpili zawodnicy boksu olimpijskiego i zawodowego z terenu województwa podlaskiego. To uznana marka w kraju i za granicą oraz jedna z czterech najmocniejszych grup w kraju.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Mateusz Duchnowski

Opublikował: Małgorzata Sawicka

27 lutego 2024

Powrót na początek strony