Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Dobry występ KS Wschód na Pucharze Polski Juniorów w Wałbrzychu

15 listopada 2022

Laureaci walk 67 kg na podium.

Reprezentanci białostockiego klubu wywalczyli trzy medale Pucharu Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek dla KS Wschód. Puchar Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym odbył się w sobotę, 12 października, w Wałbrzychu.

W zawodach wzięło udział 106 zawodników z 27 klubów z Polski i z zagranicy, stoczono 166 walk. Arslanbek Salimov w kategorii 67 kg był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie starcia przed czasem. Został też wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Również złoty medal wywalczył Amir Mintulaev w kategorii do 55 kg. Zaledwie Szesnastoletni zawodnik KS Wschód wygrał z o kilka lat starszymi rywalami. Srebrny medal w kategorii 63 kg przypadł w udziale Arbiemu Magomedovi, który przegrał jedynie z mocnym Duńczykiem – Williamem Reenbergiem.

Również 12 października odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach kobiet, gdzie startowały cztery dziewczyny, dla których były to pierwsze zawody mistrzowskie. Brązowy medal zdobyła Aleksandra Choćko w kategorii do 33 kg, piątą lokatę zajęła Malwina Hetmańczuk, natomiast Natalia Kawałko i Olivia Łapińska uplasowały się na dalszych miejscach.

źródło i fot.: KS Wschód
oprac.: Anna Augustynowicz

Opublikował: Natalia Adamowicz