Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

I Charytatywny Turniej Szachowy w Janowszczyźnie

22 maja 2023

Pieniądze zebrane w trakcie zawodów przeznaczone zostaną na budowę pawilonu sensorycznego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie, gdzie w niedzielę, 21 maja, odbył się turniej. Nagrody najlepszym szachistom wręczała członek zarządu Wiesława Burnos. Partnerem strategicznym wydarzenia było Województwo Podlaskie.

– Chętnie biorę udział w akcjach charytatywnych, bo pomaganie to piękny przywilej. W tym przypadku pozyskane środki posłużą wsparciu dzieci, tym chętniej zarząd województwa zaangażował się w to przedsięwzięcie – mówiła Wiesława Burnos, gratulując dyrektorowi szkoły Januszowi Pawłowskiemu pomysłu. – Mam nadzieję i życzę tego kadrze oraz uczniom szkoły, że upatrzony cel uda się osiągnąć szybko, a pawilon będzie dobrze służył potrzebującym dzieciom.

 

Zainteresowanie turniejem było ogromne. Uczniowie zagrali w systemie szwajcarskim na osiem rund. Sędziował Karol Busiński. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i słodki upominek.

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz charytatywny. Do kupienie były ciasta, wata cukrowa czy popcorn.

I Charytatywny Turniej Szachowy w Janowszczyźnie honorowym patronatem objęła Barbara Kuczałek, prezes Stowarzyszenia EDUKATOR w Łomży.

oprac.: Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Szkoła Podstawowa w Janowszczyźnie 

Opublikował: Paulina Dulewicz

22 maja 2023

Powrót na początek strony