Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

KPR Białystok z samorządowym wsparciem

5 kwietnia 2024

Osiem dziewczyn w niebieskich bluzach i marszałek Kosicki trzymający białą, sportową koszulkę

KPR Białystok z samorządowym wsparciem

Przedstawicielki Klubu Piłki Ręcznej (KPR) w Białymstoku odebrały czek na kwotę 50 tys. zł z rąk marszałka Artura Kosickiego. Zawodniczki złożyły wizytę w urzędzie marszałkowskim w piątek, 5 kwietnia.

Marszałek, przekazując czek, podkreślił, że jednym z priorytetów obecnego zarządu województwa jest wspieranie sportu.

– Cieszę się bardzo, że możemy wspierać tak wspaniałe drużyny jak KPR Białystok. Mam nadzieję, że te pieniądze przyczynią się do jeszcze lepszych wyników  – mówił Kosicki. – Swoimi wynikami pokazujecie olbrzymią ambicję i zamiłowanie do tego sportu. Życzę wam samych sukcesów – dodał.

Jak powiedziała trenerka klubu, Joanna Strzałkowska jest to duże wsparcie, które wpłynie na rozwój klubu.

– Cały czas się rozrastamy. Dzięki temu wzmocnimy nasz trzon – drużynę drugoligową, który wkrótce będzie zasilany przez młodsze dziewczyny – mówiła. – Dla mnie najważniejszą kwestią, jeżeli chodzi o wychowanie młodzieży, jest odsunięcie młodych ludzie od telefonów i zainteresowanie sportem. Sport daje możliwość spotykania się ze znajomymi, przeżywania wspólnie emocji, wyładowania stresu. Właśnie to staramy się dawać naszym zawodniczkom – dodała.

Z kolei Kamila Ostrowska, trenerka grupy dzieci – dziewcząt mówiła, że drużyna ciągle dąży do rozwoju.

– Liczymy na to, że chętnych do uprawiania tego sportu będzie coraz więcej. W naszym klubie dbamy przede wszystkim o dobrą, rodzinną atmosferę. Staramy się, aby dzieci pokochały sport, ponieważ same go kochamy, więc chcemy zarazić ich tą miłością – podkreśliła.

***

Klub otrzymał również wsparcie w minionych latach. Województwo Podlaskie w 2022 roku przekazało 35 tys. zł, a w 2023 roku – 45 tys. zł.

Klub Piłki Ręcznej w Białymstoku (KPR Białystok), który powstał w 2013 roku, zrzesza około 70 zawodniczek. Zawodniczki (juniorki; młodziczki; dzieci – dziewczęta) aktualnie grają w II lidze piłki ręcznej kobiet – grupa III, gdzie zajmują 4. miejsce na 6 zespołów. Jest to trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce.

Paulina Dulewicz
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Michał Pawłowski

Opublikował: Krystian Guzewicz

5 kwietnia 2024

Powrót na początek strony