Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

KS BAS ze wsparciem samorządu województwa

4 kwietnia 2024

KS BAS czek

KS BAS ze wsparciem samorządu województwa / Michał Pawłowski

W czwartek, 4 kwietnia, przedstawiciele Klubu Sportowego Białostocka Akademia Siatkówki (KS BAS) złożyli wizytę marszałkowi Arturowi Kosickiemu, dziękując za dotychczasowe wsparcie samorządu województwa. Z kolei marszałek wręczył im symboliczny czek na kwotę 250 tys. zł, który zostanie przeznaczony na bieżącą działalność klubu

Jak podkreślił Artur Kosicki, warto pomagać drużynie siatkarek, bo ma duży potencjał sportowy.

– To pierwszoligowy zespół, wizytówka naszego województwa. A samorząd zawsze chętnie wspiera sport i kulturę fizyczną. Zawodniczki z KS BAS udowodniły, że mają sportowe ambicje, a klub, że wychowuje prawdziwe talenty – mówił marszałek

KS BAS rozpoczęła drogę do sukcesów w 2017 r., szybko zdobywając szczyty w tabelach ligowych. Po trzech latach siatkarki awansowały do pierwszej ligi, zajmując w ubiegłym roku 4. miejsce w turnieju finałowym.

Wiceprezes klubu i drugi trener Sebastian Grzegorek podkreślił, jak ważne jest wsparcie samorządu województwa dla rozwoju klubu.

– Otrzymane środki przeznaczymy na bieżącą działalność klubu. To przede wszystkim wyjazdy na turnieje pierwszoligowe w tym transport, zakwaterowanie. To ogromne koszty – zaznaczył wiceprezes.

Klub, oprócz siatkarskiej drużyny kobiet, skupia ponad 200 osób, w tym uczniów klas sportowych. Oferta jest różnorodna i dostosowana do wielu grup wiekowych i poziomu zaawansowania.

Łącznie od samorządu województwa otrzymał ponad 570 tys. zł.

Monika Pańko
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Michał Pawłowski

Publikujący: Monika Pańko

4 kwietnia 2024

Powrót na początek strony