Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Medale w Mistrzostwach Polski w sumo

31 maja 2023

Medale w Mistrzostwach Polski w sumo / Fot. UAKS Podlasie Białystok

Bardzo udanie wypadli reprezentanci klubów UAKS „Podlasie” Białystok i LMUKS „Olimpik” Suwałki na Mistrzostwach Polski Kadetek i Kadetów w sumo, które odbyły się w dniach 26-27 maja w Świdnicy. Indywidualnie zdobyli oni osiem miejsc finałowych, w tym dwa medale. Natomiast w rywalizacji drużynowej klub z Białegostoku zajął wysoką, 3. lokatę.

Najwięcej radości przyniósł start Wiktorii Górzewskiej z UAKS "Podlasie" Białystok. Uczennica Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku, wychowanka trenera Andrzeja Samsonowicza, zdobyła bowiem złoty medal w kategorii do 65 kg. Natomiast brązowy medal indywidualnie w wadze 75 kg wywalczyła Zuzanna Konopko z LMUKS "Olimpik" Suwałki. Ona jest uczennicą II LO w Suwałkach, a jej trenerem jest Andrzej Koncewicz.
Obie medalistki maja ogromne szanse występu w Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy Kadetek w sumo, w październiku w Szwajcarii.

Ponadto na 5. miejscach uplasowali się: Urszula Jankiewicz (w wadze do 60 kg), Gabriela Szatkowska (w wadze do 65 kg) i Krzysztof Gryniewski (w wadze do 80 kg) - wszyscy z UAKS „Podlasie” Białystok. Z kolei 7. miejsca zajęły - Karolina Palacz z LMUKS „Olimpik” Suwałki (w wadze do 70 kg) i Wiktoria Górzewska z UAKS "Podlasie" Białystok (w kategorii open).

W klasyfikacji klubowej walki indywidualnych, UAKS "Podlasie" Białystok uplasował się na 4. pozycji z 16 pkt.

Wiele emocji dostarczyły zawodniczki UAKS „Podlasie” Białystok walczące w składzie: Wiktoria Górzewska, Urszula Jankiewicza, Gabriela Szatkowska i Anna Aleksiejczuk-Szotko, startując w turnieju drużynowym. Nasze dziewczyny ważące 60-65 kg toczyły zwycięskie walki z dużo cięższymi konkurentkami z kraju. Ostatecznie zajęły 3. miejsce.

Wyjazd Reprezentacji  UAKS „Podlasie” Białystok na Mistrzostwa Polski do Świdnicy był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Publikujący: Jerzy Górko