Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Podziękowanie drużyny futsalu Jagiellonii dla Marszałka

28 marca 2024

Podziękowanie drużyny futsalu Jagiellonii dla Marszałka

Bardzo duża jest liczba klubów sportowych, które wspiera Zarząd Województwa Podlaskiego. Jedną z nich jest drużyna Jagiellonii Białystok występująca obecnie w rozgrywkach Ekstraklasy fustalu (piłki nożnej rozgrywanej w hali). W 2024 roku otrzymała ona z budżetu województwa na swoją działalność kwotę 225 tys. złotych. W czwartek (28.03.) jej przedstawiciele złożyli wizytę marszałkowi Arturowi Kosickiemu, dziękując za okazane wsparcie i wręczyli okolicznościowe, sportowe upominki.

- Jako samorząd województwa staramy się, aby w naszym regionie rozwijały się różne dyscypliny sportowe. Fustal charakteryzuje się emocjonującym, widowiskowym przebiegiem meczów, szybkością rozgrywania akcji oraz dużą ilością strzelanych goli. Dlatego tak chętnie spotkania w fustalu są oglądane przez licznych kibiców – powiedział Artur Kosicki.

Jak podkreślił marszałek warto wspierać drużynę Jagiellonii, bo to jest ambitny zespół, mający duży potencjał sportowy, a jej piłkarze, choć w tym roku opuszczają Ekstraklasę futsalu, to stawiają sobie za cel jak najszybszy powrót na ten szczebel ligowej rywalizacji.

- Środki otrzymane z budżetu województwa podlaskiego przeznaczymy właśnie na budowę nowej, mocnej drużyny, z zagranicznymi zawodnikami w składzie. Wierzymy, że znowu zagramy w Ekstraklasie. Bardzo dziękujemy panu marszałkowi za okazane wsparcie – powiedział Krzysztof Kożuszkiewicz, prezes Białostockiego Stowarzyszenia Fustal Białystok, które od strony organizacyjnej prowadzi fustalową drużynę Jagiellonii.

Jerzy Górko

fot. Michał Pawłowski

Opublikował: Paulina Dulewicz

28 marca 2024

Powrót na początek strony