Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Rekordy Polski Natalii Kaczmarek i Martyny Krawczyńskiej

3 września 2023

Wspaniałe wyniki uzyskały dzisiaj (3 września) dwie lekkoatletki z naszego regionu - Natalia Kaczmarek (Podlasie Białystok) i Martyna Krawczyńska (Prefbet-Sonarol z Łomży) na mityngu w Olsztynie . Obie one startowały w biegu na 500 metrów i obie ustanowiły rekordy Polski w tej konkurencji. Natalia Kaczmarek została nową rekordzistką kraju w kategorii seniorek - 1 min. 07.18 sek., a Martyna Krawczyńska od dziś jest nową rekordzistką w kategorii Juniorek (U20) - 1 min. 12.92 sek.

Rezultaty, które zanotowały w Olsztynie obydwie nasze lekkoatletki są ukoronowaniem ich znakomitej formy z całego tegorocznego sezonu.
Natalia Kaczmarek przed kilkunastoma dniami zdobyła bowiem srebrny medal w biegu na 400 metrów w Mistrzostwach Świata Seniorek rozegranych w Budapeszcie. Ponadto sięgnęła po 3 złote krążki w Mistrzostwach Polski (w hali i na otwartym stadionie) w biegach na 400 i 200 metrów. Z kolei na dystansie 400 metrów, 2-krotnie w tym roku ustanawiała halowy Rekord Polski (50.90 i 50.83 sek).

Tymczasem Martyna Krawczyńska w obecnym sezonie zdobyła złoty medal w biegu na 2 km z przeszkodami w Mistrzostwach Polski Juniorek (U20), ustanawiając jednocześnie rekord kraju w tej kategorii wiekowej (6 min. 25.79 sek). Wcześniej zaś sięgnęła po miano rekordzistki Polski w biegu na 1,5 km z przeszkodami (4 min. 42.96 sek). Startowała też w Mistrzostwach Europy Juniorek (U20) w Jerozolimie, w których zajęła 7. miejsce w biegu na 3 km z przeszkodami.