Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Siemiatycki Turniej Orzeł Cup 2023

18 listopada 2023

Członek zarządu Marek Malinowski wręczający statuetkę

Turniej Orzeł Cup 2023

Przez najbliższe tygodnie zmierzy się w nim kilkadziesiąt drużyn dziecięcych i młodzieżowych z Podlaskiego, Lubelskiego i Mazowieckiego. W sobotnim (18.11) otwarciu turnieju rozgrywanego w siemiatyckiej hali MOSIR, uczestniczył Marek Malinowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za obszar sportu.

Organizatorem turnieju piłki nożnej dla dzieci i  młodzieży od prawie 20 lat jest Klub KKS Orzeł Siemiatycze. W tym roku jego przygotowanie wsparło finansowo Województwo Podlaskie.

– Sport uczy uczciwości, współpracy, buduje wiarę w siebie. Jest to coś wspaniałego dla młodych ludzi. Dlatego jako zarząd województwa chętnie wspomagamy organizację wydarzeń takich jak to dzisiejsze – powiedział Marek Malinowski. – Wszystkim jego uczestnikom życzę powodzenia i jak najlepszego wyniku.

Turniej rozpoczęły sobotnie mecze ośmiolatków. Starło się ze sobą 8 drużyn z tej kategorii wiekowej. Były to: Ciechanowiec Unia, Amplus Łuków, Podlasie Biała Podlaska, Korona Dobrzyniewo, Skorpion Kalnica, Orzeł I Siemiatycze, Orzeł II Siemiatycze i Orzeł III Siemiatycze. 

Kolejne tygodnie to jeszcze 7 rozgrywek w innych kategoriach wiekowych. Finał turnieju odbędzie się 10 grudnia.

tekst.: Krystian Guzewicz
fot.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk / podlasie24.pl

Publikujący: Krystian Guzewicz

18 listopada 2023

Powrót na początek strony