Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Uroczyste otwarcie hali pneumatycznej Jagiellonii Białystok

11 grudnia 2023

Otwarcie hali pneumatycznej

Uroczyste otwarcie hali pneumatycznej Jagiellonii Białystok / Kamil Timoszuk

Z okazji inauguracji w niedzielę, 10 grudnia, rozegrany został turniej dziecięcych drużyn piłkarskich z całego regionu. A w konferencji prasowej na temat otwarcia udział wzięli marszałek Artur Kosicki oraz przedstawiciele klubu Jagiellonia Białystok i spółki Enea Ciepło, która została sponsorem tytularnym hali.

Nowa hala pneumatyczna z boiskiem ze sztuczną nawierzchnią działa w ośrodku szkoleniowym Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku. Powstała dzięki 2,3 mln zł rządowego dofinansowania.

Z Jagiellonią na dobre i złe

– Jako zarząd województwa wspieramy Jagiellonię na wielu płaszczyznach. Przekazujemy dotacje na funkcjonowanie klubu, ale też pomagaliśmy przy pozyskiwaniu sponsorów czy dotacji rządowej, która pozwoliła na budowę hali – mówił marszałek. – Jesteśmy z Jagiellonią na dobre i na złe. Wtedy, gdy odnosi sukcesy i wtedy, gdy jest w trudnej sytuacji. To duma i chluba naszego regionu, to nasza podlaska marka toku – dodał Artur Kosicki.

Prezes klubu Wojciech Pertkiewicz dziękował marszałkowi za okazane „serce, zaangażowanie i pomoc” w pozyskaniu funduszy na powstanie hali.

– Białystok zimą i jesienią przyjazny pogodowo nie jest. A dzięki tej hali będziemy mogli trenować i organizować takie turnieje jak dziś, które pomogą rozwijać się podlaskim talentom piłkarskim – powiedział.

Przypomnijmy, że poprzednia hala pneumatyczna runęła w 2022 r. pod naporem silnego wiatru.

– To zadaszenie jest nowszej generacji, pokryte siatką stalową. Mamy nadzieję, że nowa konstrukcja pozwoli na dłuższe użytkowanie obiektu – stwierdził Wojciech Strzałkowski, przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok.

Enea Ciepło Hala

Podczas konferencji prezes Wojciech Pertkiewicz ogłosił, że sponsorem tytularnym hali została spółka Enea Ciepło i obiekt w sezonie jesienno-zimowym będzie nosił nazwę „Enea Ciepło Hala”.

– Enea od lat wspiera aktywnie sport i piłkę nożną. I dlatego weszliśmy we współfinansowanie tej inicjatywy. Chcemy, aby młodzież mogła bezpiecznie trenować i rozwijać się sportowo – podkreślił Tomasz Matan, wiceprezes spółki Enea.

W konferencji wziął udział również Przemysław Papiernik, dyrektor do spraw szkolenia Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok.

Barbara Likowska-Matys
fot.: Kamil Timoszuk

Opublikował: Monika Pańko

11 grudnia 2023

Powrót na początek strony