Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Wsparcie samorządu województwa dla Klubu Sportowego Kaliber

2 kwietnia 2024

To białostocki klub strzelecki osiągający wiele sukcesów sportowych. Symboliczny czek na kwotę 86 tys. zł wręczył w piątek, 29 marca, prezesowi KS Kaliber Włodzimierzowi Aleksiejukowi marszałek Artur Kosicki.

– Zawsze możecie na nas liczyć. Robicie bardzo fajną robotę nie tylko dla województwa, ale też dla całego kraju. Widać to po waszych osiągnięciach, dlatego chętnie wspieramy wszelkie wasze działania sportowe – podkreślił Artur Kosicki. – Jesteście naszą wizytówką. Chcemy, abyście robili to, co robicie najlepiej, czyli wystrzeliwujcie medale, a najlepiej medale olimpijskie – dodał.

Obecny zarząd w trakcie swojej kadencji wsparł białostockich strzelców kwotą 256 tys. zł. Przyznane dotacje dla klubu wpisują się w długofalową politykę podlaskiego samorządu. Jak przypomniał marszałek, kwoty przeznaczane na ten cel są rekordowe.

KS Kaliber szkoli dzieci i młodzież na najwyższym poziomie. Powstał w 2000 r. i był odpowiedzią na rosnące zainteresowanie strzelectwem sportowym. Ukierunkowane treningi zapewniają profesjonalne przygotowanie zawodników. Klub w ubiegłym tygodniu świętował 24-lecie istnienia.

Jak powiedział jego prezes Włodzimierz Aleksiejuk, dzięki wsparciu województwa klub może się rozwijać, a zawodnicy osiągać tak znaczące sukcesy, jak do tej pory.

– Jesteśmy organizatorem „Polish Open Kaliber”, tak więc większość środków przeznaczamy na zawody i promocję polskiego strzelectwa – powiedział.

W ubiegłym roku zarząd województwa nagrodził za szczególne osiągnięcia 18 członków klubu. Trenują tu medaliści mistrzostw Polski i zawodnicy Kadry Narodowej. Ivan Rakitski, Aleksandra Pietruk oraz Michał Chojnowski rywalizowali podczas Mistrzostw Europy w 2024 r., a Ivan Rakitski dostał się do finału.

Monika Pańko
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Michał Pawłowski

Publikujący: Anna Augustynowicz

2 kwietnia 2024

Powrót na początek strony