Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Trudny weekend dla zawodników SBR Dojlidy Białystok

2 listopada 2022

Zawodnik w czarnej koszulce i opasce na głowie podczas serwu

W miniony weekend SBR Dojlidy Białystok zagrali dwa mecze w ramach Lotto Superligi Tenisa Stołowego. W piątek (28.10) podjęli na swojej hali zespół Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, w niedzielę (30.10) zagrali na wyjeździe z Dekorglassem Działdowo. Niestety w żadnym z pojedynków Dojlidom nie udało się zdobyć upragnionych punktów – z Bydgoszczą przegrali 1:3, a z Działdowem 0:3.

Piątkowy mecz z Bydgoszczą rozpoczął się od pojedynku Tomasza Lewandowskiego z Vlavislavem Ursu. Już od początku widać było, że serwis i odbiór młodego Mołdawianina sprawiają naszemu zawodnikowi dużo problemów. Ostatecznie Tomasz uległ zawodnikowi z Bydgoszczy 0:3. W następnym pojedynku przy stole spotkali się Patryk Zatówka i Lam Siu Hang. Powrót do gry po rehabilitacji biodra to wyzwanie nie tylko pod kątem fizycznym – eliminacja niepewności i zachowawczości przy dynamicznych zagraniach wymaga czasu. Zawodnik z Bydgoszczy pokonał Patryka bez straty seta, ale mecz z pewnością nie był jednostronny. Trzeci pojedynek wieczoru rozegrali Sun Shiyu oraz Artur Grela. Pierwsze dwa sety zwyciężył zawodnik drużyny przeciwnej. Sunowi udało się wygrać do 9 w piątym secie i z pewnością było to zasłużone zwycięstwo. W pierwszej grze dodatkowej spotkali się Tomasz Lewandowski i Liam Siu Hang. Tomasz dał z siebie absolutnie wszystko i zagrał dobry mecz, ale niestety to nie wystarczyło. Po wyrównanym pojedynku pochodzący z Hong Kongu rywal zakończył całe spotkanie wygrywając do 7 w decydującym secie.

Niedzielny mecz z Dekorglassem Działdowo wyglądał dość jednostronnie. Tomasz Lewandowski nie zdołał nawiązać gry z Kaiim Konishim, który dominował wyraźnie przez wszystkie sety aż do wyniku 3:0. Patryk Zatówka podjął dobrą walkę z Jakubem Dyjasem, ale braki w mobilności były nie do przeskoczenia w grze z tak wymagającym przeciwnikiem. Otwarte wymiany były problematyczne – rywal był szybszy i grał zdecydowanie dynamiczniej, przez co wygrywał większość dłuższych wymian. Największe rozczarowanie przyniósł ostatni pojedynek wieczoru, w którym Sun Shiyu uległ 20-letniemu Patrykowi Lewandowskiemu 1:3.

Najbliższy mecz SBR Dojlidy Białystok rozegrają u siebie w piątek, 18 listopada z zespołem KS AZS AWFiS Balta Gdańsk. Nie wykluczone, że do tego czasu drużynę wzmocni któryś z wpisanych do składu Azjatów – Chińczyk Li Yongin lub Japończyk Kentairo Miuchi.

SBR Dojlidy Białystok vs Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 1:3
Tomasz Lewandowski – Vladislav Ursu 0:3 (8:11, 6:11, 2:11)
Zatówka Patryk – Liam Siu Hang 0:3 (9:11, 7:11, 4:11)
Sun Shiyu – Artur Grela 3:2 (5:11, 5:11, 11:6, 13:11, 11:9)
Tomasz Lewandowski – Liam Siu Hang 1:2 (9:11, 11:8, 7:11)

SBR Dojlidy Białystok vs Dekorglass Działdowo 0:3
Tomasz Lewandowski – Kaii Konishi 0:3 (6:11, 1:11, 6:11)
Patryk Zatówka – Jakub Dyjas 1:3 (5:11, 11:4, 5:11, 6:11)
Sun Shiyu – Patryk Lewandowski 1:3 (9:11, 11:7, 9:11, 4:11)