Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Turniej Niepodległości w Choroszczy

12 listopada 2023

Turniej Niepodległości w Choroszczy / Krystian Guzewicz

Osiem drużyn z województwa podlaskiego wzięło udział w niedzielnym (12.11) turnieju futsalu, upamiętniającym rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W wydarzeniu wziął udział i nagrodził jego zwycięzców członek zarządu Marek Malinowski.

Zawody rozpoczęły się w godzinach porannych. Mecze były pełne emocji i nieprzewidywalnych akcji, a o losie zwycięzcy przeważyły rzuty karne. 

Podczas popołudniowego finału Marek Malinowski pogratulował wszystkim uczestnikom turnieju dla niepodległej Polski i wręczył puchary zwycięzcom zawodów. Nagrodził też najlepszego zawodnika, króla strzelców oraz najlepszego bramkarza.

– Każdy czyn, wydarzenie upamiętniające to wyjątkowe święto odzyskania przez Polskę niepodległości jest ważne. Jesteśmy zobowiązani, aby podobne uroczystości przybliżały również młode pokolenie do polskiej tożsamości narodowej z należytym szacunkiem. Jestem niezmiernie wdzięczny, że wy upamiętniacie to w sportowy sposób – mówił członek zarządu Marek Malinowski. 

Zawodom towarzyszył kiermasz, a zebrane dzięki niemu fundusze zostały przekazane na rzecz chorega 6-letniego Aleksandra Zawistowskiego. Chłopiec zmaga się z Chorobą Trevora. Energiczny chłopiec lubiący ruch jest niestety obciążony deformacjami ortopedycznymi. Można mu pomóc poprzez zabieg operacyjny, aczkolwiek koszty leczenia są wysokie. Dlatego jego bliscy prowadzą różnego rodzaju zbiórki. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie: https://www.siepomaga.pl/aleksander-zawistowski.

tekst i fot.: Krystian Guzewicz

Opublikował: Krystian Guzewicz

12 listopada 2023

Powrót na początek strony