Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Wielkie strzeleckie święto, czyli 24. edycja zawodów Polish Open Kaliber

2 grudnia 2023

Joanna Wawrzonowska to zwyciężczyni Superfinału tegorocznego turnieju strzeleckiego Polish Open Kaliber. Wygrana w Superfinale pozwoliła jej opuścić zawody nowym autem osobowym będącym główną nagrodą zawodów. W całym wydarzeniu udział brało niemal 400 zawodników z 7 krajów z całego świata. Podczas sobotniego (02.12) finału zwycięzcom poszczególnych kategorii nagrody wręczył Marek Malinowski członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za obszar sportu.

- Gratuluję wszystkim zawodnikom 24. edycji Polish Open Kaliber determinacji, zdobytych umiejętności strzeleckich i życzę wiele sukcesów na drodze w tej pięknej dziedzinie sportu – mówił członek zarządu Marek Malinowski.

W kategorii strzelania pistoletem pneumatycznym pierwsze miejsce zdobył reprezentant Polski- Ivan Rakitski, następnie Ivan Martynov z Ukrainy, który zdobył srebrny medal i jego rodak Maksym Hymon, zdobywca trzeciego miejsca na podium.

W rozgrywkach strzeleckich z użyciem karabinu pneumatycznego zwyciężyła Aneta Stankiewicz, następnie drugie miejsce na podium zdobyła Karolina Romańczuk. Brązowy medal otrzymała Julia Piotrowska.

Podczas corocznego turnieju, którego organizatorem jest KS Kaliber Białystok, zawodnicy strzelali do tarcz oddalonych o 10 metrów, a o wynikach decydowały ułamki punktów, tu liczyła się precyzja.

Zwyciężyni w kategorii Superfinał- Joanna Wawrzonowska na co dzień jest żołnierzem zawodowym i ubiegłoroczną brązową medalistką mistrzostw Europy.
- 9 lat temu było trudniej, teraz jestem bogatsza o doświadczenia i wiem nad czym się skupić podczas ważnych strzałów – mówiła.

Na najlepszych strzelców czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez KS Kaliber przy wsparciu Województwa Podlaskiego.

Publikujący: Krystian Guzewicz