Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Biznes za Milion – konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych

17 października 2022

Statuetki konkursowe.

Biznes za Milion – konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Indeksy na studia i atrakcyjne nagrody rzeczowe można zdobyć w konkursie Biznes za Milion organizowanym przez Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Prace, dotyczące pomysłów na inwestycje, należy przesyłać do 27 listopada br.

Wyobraź sobie, że masz milion złotych na zrealizowanie własnego pomysłu biznesowego. Jaką wybierzesz branżę? Jaki produkt ma szansę wybić się na rynku?

Do takiego ćwiczenia z kreatywności i przedsiębiorczości zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Autorzy najlepszych pomysłów wygrają nagrody rzeczowe, a przede wszystkim indeks na studia. Przed taką szansą stoi nawet dziesięciu licealistów lub uczniów techników!

Laureaci konkursu będą mogli wybrać dowolny kierunek studiów realizowany na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. To ostatnio bardzo popularna wśród kandydatów logistyka, a także: zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji, zarządzanie i inżynieria usług, turystyka i rekreacja.

Jak wziąć udział w konkursie?

Pracując samodzielnie lub w dwuosobowych zespołach uczniowie powinni opisać swój pomysł na przedsięwzięcie biznesowe, którego maksymalna wartości to jeden milion złotych. Jaka to będzie branża, produkt, czy usługa? – to zależy wyłącznie od kreatywności uczniów. Ważne jest jednak to, żeby swoją pracę zgłosić na formularzu konkursowym, który specjalnie z myślą o młodych biznesmenach przygotowali specjaliści z Wydziału Inżynierii Zarządzania PB.

Prace należy przesłać do 27 listopada 2022 roku na adres: milion@pb.edu.pl.

Jest o co powalczyć!

Nadesłane na konkurs prace oceni Kapituła Konkursu. Autorów dziesięciu najlepszych projektów zaprosi 9 grudnia 2022 roku do finałowej rozgrywki. Zadaniem uczniów będzie wtedy prezentacja swojego pomysłu przed jury.

Jest o co powalczyć! Zwycięzca konkursu Biznes za Milion wygra iPhone’a, a wszyscy laureaci indeksy na studia i gadżety. Ogromną wartością udziału w konkursie jest też przedstawienie swojego pomysłu na szerszym forum i przedstawienie go do oceny specjalistom. To wspaniały sprawdzian z kreatywności i przedsiębiorczości. Co więcej, tę przygodę można kontynuować na studiach w Politechnice Białostockiej. Kierunki oferowane przez Wydział Inżynierii Zarządzania to kuźnia młodych przedsiębiorców, którzy odważnie i często samodzielnie kreują swoją ścieżkę zawodową.

Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej milion.pb.edu.pl.

Harmonogram:

  • do 27 listopada 2022 r. przysyłanie prac konkursowych na adres: milion@pb.edu.pl;
  • do 5 grudnia 2022 r. ocena projektów przez Kapitułę i ogłoszenie finalistów pierwszego etapu na stronie internetowej milion.pb.edu.pl;
  • 9 grudnia 2022 roku prezentacja projektów przez finalistów, wybór zwycięzców i wręczenie nagród. Wielki Finał konkursu odbędzie się w siedzibie Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej przy ul. o S. Tarasiuka 2 w Kleosinie.

źródło: PB
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Tomasz Trochimczuk/Politechnika Białostocka

Publikujący: Anna Augustynowicz

17 października 2022

Powrót na początek strony