Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Halowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego U16

17 lutego 2024

Halowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego U16 / Krystian Guzewicz

230 lekkoatletów z województwa wzięło udział w sobotnich (16.02) zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się na obiektach sportowych Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku. Sportowcy zacięcie rywalizowali między sobą w konkurencjach takich jak bieg na 60 m, skok w dal, skok wzwyż, wieloskok i pchnięcie kulą. Zwycięzców poszczególnych dyscyplin udekorował członek zarządu województwa Marek Malinowski.

– Cieszę się, że w dzisiejszych zawodach wzięło udział tylu zawodników z całego województwa podlaskiego. To znaczy, że lekkoatletyka jest bardzo popularnym sportem wśród młodzieży. Gratuluję zwycięzcom poszczególnych kategorii i życzę powodzenia w najbliższym sezonie i poprawy swoich rekordów życiowych. – mówił Marek Malinowski.

Dodatkowo podkreślił, że rozwój podlaskiego środowiska sportowego jest jednym z priorytetów obecnego zarządu województwa, który przez lata realizuje program lekkoatletyka dla każdego, dzięki temu sportowcy mogą rozwijac sportowe talenty. 
Zawody zostały zorganizowane przez Podlaski Okręgowy Związek lekkiej Atletyki, przy wsparciu finansowym Województwa Podlaskiego.


Dawid Korpacz
fot.: Krystian Guzewicz

Publikujący: Krystian Guzewicz

17 lutego 2024

Powrót na początek strony