Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Będzie druga edycja „Między wierszami”

10 czerwca 2022

110 tysięcy złotych na festiwal Teatru Wierszalin

To festiwal teatru, muzyki i poezji. Wydarzenie zorganizowane w ubiegłym roku po raz pierwszy przez supraski Teatr Wierszalin odbędzie się również tego lata. A to dzięki dotacji w wysokości 110 tys. zł udzielonej z budżetu województwa podlaskiego. Decyzję w tej sprawie zarząd województwa podjął w piątek,10 czerwca br.

– O tym, że projekty Teatru Wierszalin są zawsze bardzo interesujące i bardzo wartościowe, nie trzeba nikogo przekonywać. To nie tylko spektakle teatralne, ale też różnego rodzaju przedsięwzięcia. Ubiegłoroczny Supraski Festiwal Teatru, Muzyki i Poezji „Między Wierszami” okazał się również strzałem w dziesiątkę. Na prawie miesiąc Supraśl stał się stolicą kulturalną województwa, odwiedzaną przez mieszkańców regionu, ale też gości z całego kraju – mówił Artur Kosicki.

Podkreślił, że zadaniem zarządu jest wspierać takie przedsięwzięcia i dbać o ich kontynuację.

– Mam nadzieję, że festiwal będzie się rozwijał i na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych regionu – dodał marszałek.

Tegoroczna edycja festiwalu „Między Wierszami” odbędzie się również w lipcu pod hasłem „Teatr - Literatura - Muzyka – Plastyka”. Zaplanowano spektakle, spotkania z ludźmi kultury, rozmowy o literaturze, happeningi i koncerty.

Kuratorem artystycznym festiwalu jest aktor Teatru Wierszalin Rafał Gąsowski, a koordynatorem organizacyjnym - Dariusz Matys.

Za oprawę plastyczną festiwalu odpowiada Mateusz Kasprzak - scenograf Teatru Wierszalin.

W 2021 roku Teatr Wierszalin przez cały lipiec proponował codzienne koncerty fortepianowe na powietrzu, słuchanie słuchowisk radiowych, projekcje filmowe, a także uliczkę poetów. Wydarzenia odbywały się zarówno online, prosto z festiwalowego studia, jak i na żywo. Repertuar tegorocznego „Między Wierszami” będzie dostępny już niebawem na stronie: www.wierszalin.pl  

Teatr Wierszalin istnieje od 1991 r. Został założony przez Piotra Tomaszuka i Tadeusza Słobodzianka oraz grupę współpracujących z nimi artystów. Należy do najciekawszych teatrów powstałych po 1989 r. Znakomity zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym trzykrotnie otrzymał nagrodę Fringe First na Festiwalu Teatralnym w Edynburgu.

Siedzibą teatru jest podbiałostocki Supraśl.

 

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka

Publikujący: Aneta Kursa

10 czerwca 2022

Powrót na początek strony