Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Czy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Stereotypy

6 marca 2023

Dwudniowe warsztaty (15-16.03) prowadzone metodą dramy przygotował Podlaski Instytut Kultury. To zaproszenie do refleksji nad tematem stereotypów i ich wpływu na nasze postrzeganie rzeczywistości.

Życie i działanie w środowisku zróżnicowanym kulturowo, jakim bez wątpienia jest teren pogranicza, daje wiele możliwości, ale rodzi też wiele wyzwań. 

– W czasie zajęć uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję pogłębienia wiedzy z zakresu dialogu międzykulturowego. Zastanowimy się, jakie uprzedzenia dostrzegamy w naszym środowisku i podejmiemy próbę wypracowania sposobów przeciwdziałania im – informuje Joanna Gaweł, kierownik Działu Promocji PIK.

Warsztaty „Czy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia?” będą prowadzone metodą dramy, która umożliwia wcielenie się w różne role. Pozwala znaleźć własne, skuteczne sposoby reagowania na sytuacje problemowe i wzmacnia umiejętność rozwiązywania konfliktów. Uczestnicy warsztatów udoskonalą swoje kompetencje pracy w środowisku międzykulturowym, pogłębią wiedzę dotyczącą stereotypów, problemu uprzedzeń i dyskryminacji. Dodatkowym atutem będzie możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami zajęć.

Warsztaty są autorskim projektem Emilii Wyszkowskiej – specjalisty do spraw teatralnych PIK.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury

 

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Aneta Kursa

Publikujący: Aneta Kursa

6 marca 2023

Powrót na początek strony