Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Dwie premiery Teatru ProScenium w PIK

2 czerwca 2023

Na spektakle wstęp wolny

Przedstawienia „Opowieści z szafy” oraz „Feeria” będzie można zobaczyć w niedzielę, 4 czerwca, w Podlaskim Instytucie Kultury (PIK), przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku. Wstęp na oba spektakle wolny. Premiery są podsumowaniem rocznej pracy aktorów-amatorów z Teatru ProScenium, którego opiekunem i instruktorem jest Milka Wyszkowska.

Opowieści z szafy

Premiera 4.06.2023, godz. 16

To pierwszy spektakl otwierający cykl przedstawień realizowanych z najmłodszą grupą Teatru ProScenium. Spektakl opowiada o lękliwej Tygrysicy Zosi, która przez brak odwagi jest pozbawiona swoich tygrysich pręgów. Bohaterka wyrusza w podróż, podczas której próbuje znaleźć przyjaciół podobnych do niej, poszukuje także odwagi. Chce ją kupić w sklepie, nauczyć się jej od kowboi. Przedstawienie w sposób symboliczny dotyka tematu odrębności, inności, ale też poszukiwania własnych wartości i pokonywania przeciwności losu poprzez wykorzystanie własnych zasobów i potencjałów. 

Występują: Emila Szczytko, Basia Jachimowska, Ania Jakubicz, Tosia Bala, Agatka Mielko, Amelka Mielko, Marysia Druc, Lidia Wyszkowska, Asia Madras, Wiktoria Przeździecka.

Scenariusz i reżyseria: Milka Wyszkowska
Scena, rekwizyty i lalki: Magdalena Talmon oraz zespół
Muzyka: Agnieszka Kapuścińska (Agu)
Oprawa świateł: Piotr Zientara
Akustyk: Bartosz Moczulski

Feeria

Premiera 4.06.2023, godz. 17:30

To efekt pracy połączonych grup młodzieżowych Teatru ProScenium. Spektakl powstał na podstawie tekstu Subcomandante Marcos „The story of colors”. Jest to krótka historia o tym jak powstał świat i kolory, które są na nim. Poprzez elementy teatru formy oraz czarnego teatru aktorki pragną zabrać widza w mityczną podróż inspirowaną legendami Meksyku. Przedstawienie w sposób symboliczny dotyka tematu odrębności, inności, zwraca uwagę na piękno różnorodności.

Występują: Nela Boratyńska, Ola Jachimowska, Hania Bykowska, Zuzanna Zajkowska, Laura Kadysz.
Scenariusz i reżyseria: Milka Wyszkowska
Scena, rekwizyty: Magdalena Talmon i zespół
Muzyka: Marcin Aniśko (MorisOn)
Oprawa świateł: Piotr Zientara
Akustyk: Bartosz Moczulski

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Barbara Likowska-Matys

Opublikował: Małgorzata Sawicka

2 czerwca 2023

Powrót na początek strony