Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Jesień w PIK zapowiada się muzycznie, teatralnie i edukacyjnie

7 września 2022

0x0 (8).jpg

Przegląd zespołów rockowych – Rockowania 2022, Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus, spektakl teatru Wierszalin i wiele bezpłatnych szkoleń. Tak zapowiada się wrzesień w Podlaskim Instytucie Kultury (PIK).

Wśród zaplanowanych wydarzeń odbędą się m.in.:

10 września, Siemiatycze

Rockowania 2022 – to największy przegląd zespołów rockowych w regionie. Od 7 lat organizowany przez PIK w Białymstoku. Do udziału zapraszane są zespoły amatorskie z województwa podlaskiego, niezwiązane kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą. Główna nagroda przeglądu to 5000 zł, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 2500 i 1500 zł.

Półfinały konkursu odbędą się w Siemiatyczach. Finał 22 października w Spodkach PIK.

W Siemiatyckim Ośrodku Kultury (Dawna Synagoga), ul. Zaszkolna 1, wystąpią: Cursed Knowledge, Jack Kill Project, TheMoralizacja, La Venders, Dzikie Dzieci, Bies, Gość specjalny: DOTS.

22 września, Białystok

Warsztat w ramach projektu „PRZYSTAŃ lokalnie”. Jest to bezpłatne szkolenie dla animatorów i edukatorów. Na zajęciach omówione zostaną projekty, których realizacja wiązała się z szerokim lub nietypowym zaangażowaniem społeczności. Warsztaty odbędą się w Spodkach PIK.

23 września, Białystok

Cykl bezpłatnych warsztatów w ramach projektu: „Art Spodki. Przestrzeń – sztuka – inspiracje”.

Rozpocznie je spektakl teatru Wierszalin. Warsztaty będą prowadzone w sposób umożliwiający uczestnikom rozwijanie zdolności, umiejętności i poszerzanie wiedzy, a forma realizacji oparta będzie na interakcji, wykorzystującej nowatorskie metody i narzędzia edukacyjne, także eksperymenty artystyczne. Warsztaty odbędą się w Spodkach PIK.

Udział w warsztatach mogą wziąć pracownicy domów i ośrodków kultury, bibliotek, placówek oświatowo- wychowawczych, organizacji pozarządowych, publicznych jednostek kultury prowadzonych przez samorządy lokalne, nauczyciele z terenu województwa podlaskiego. Zgłoszenia już od 8 września.

30 września – 2 października, Białystok

Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus. Podczas trzech dni festiwalu zakwalifikowani uczestnicy zaprezentują utwory zarówno znanych, jak i debiutujących autorów piosenki literackiej, w tym także te śpiewane przez pochodzącą z Białegostoku Łucję Prus. Występy będą oceniać mistrzowie polskiej estrady: Włodzimierz Nahorny, Janusz Strobel, Jan Wołek, Nula Stankiewicz oraz Agnieszka Możejko-Szekowska – laureatka pierwszej edycji festiwalu.

Więcej informacji o zaplanowanych wydarzeniach znajduje się na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury.

 

 

 

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel
fot.: Mateusz Duchnowski

Publikujący: Natalia Adamowicz

7 września 2022

Powrót na początek strony