Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Jubileusz 30-lecia Chóru Polskiej Pieśni Narodowej

4 lutego 2024

Chór i członek zarządu Marek Malinowski na scenie

Jubileusz 30-lecia Chóru Polskiej Pieśni Narodowej

Z tej okazji w sobotę, 3 lutego, odbył się jubileuszowy koncert Chóru Polskiej Pieśni Narodowej w Bielskim Domu Kultury. Wśród gości wydarzenia dofinansowanego ze środków Województwa Podlaskiego, był członek zarządu Marek Malinowski.

Sobotnie muzyczne wydarzenie było czasem wspomnień i okazją do podziękowań za artystyczną działalność chórzystów. 

 – To wyjątkowy czas na podsumowanie wybitnych trzydziestu lat działalności chóru, który wciąż dostarcza publiczności wrażeń i miłych wspomnień. Dziękuję za wszystkie Państwa interesujące występy i mam nadzieję, że Chór Polskiej Pieśni Narodowej zaskoczy swoich odbiorów jeszcze nie raz. – podkreślił Marek Malinowski

Jak podkreślił burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski, chór składa się z utalentowanych muzycznie osób, które wspólnie rozwijają swoje umiejętności wokalne, zwiększając tym samym szanse na działanie chóru na skalę międzynarodową.

W repertuarze koncertu znalazły się także wykonania zaprzyjaźnionych zespołów i wokalistów z regionu. 

Chór Polskiej Pieśni Narodowej powstał w 1993 r. Chór pod kierownictwem Elżbiety Bilmin wykonuje pieśni patriotyczne, sakralne i ludowe.  

W sobotnim wydarzeniu uczestniczyli m.in. biskup drohiczyński Piotr Sawczuk, poseł Dariusz Piontkowski, dyrektor Departamementu Klutury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji w urzędzie marszałkowskim Agata Puchalska.

Tekst i fot.: Krystian Guzewicz 

Publikujący: Krystian Guzewicz

4 lutego 2024

Powrót na początek strony