Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Luty w Podlaskim Instytucie Kultury

5 lutego 2024

Czerwona ścianka z białymi napisemi Podlaski Instytut Kultury

Luty w Podlaskim Instytucie Kultury

Wiele ciekawych propozycji na luty przygotował Podlaski Instytut Kultury (PIK). Będzie muzycznie, literacko, z odrobiną rysunku i fotografii. Wydarzenia odbędą się w nowo wyremontowanym budynku przy ul. Kilińskiego 8 w Białymstoku.

W niedzielę, 11 lutego każdy będzie mógł odwiedzić zabytkową kamienicę, obejrzeć nowe sale, poznać ofertę instytucji, wziąć udział w warsztatach, pokazach i recitalach. PIK zaprasza na dzień otwarty, pod hasłem „Rozgość się w kulturze”.

Od piątku, 16 lutego w Galerii PIK będzie można oglądać nową wystawę. Paweł Koda pokaże swoje rysunki, które przeniosą widzów w świat dawnej, zabytkowej architektury. Będzie można zobaczyć malowane kreską domostwa, dwory, kościoły i kapliczki.

Dla tych, którzy czekają na zajęcia plastyczne, PIK przygotował warsztaty z linorytu w sobotę 24 lutego. Z kolei miłośnicy tradycji mogą już zapisywać się na warsztaty śpiewu w dniach 24-25 lutego. To propozycja w ramach cyklu EtnoNurty, w którym muzyka tradycyjna przeplata się i łączy z muzyką współczesną.

Miłośnicy fotografii mogą wziąć udział w konkursie, w którym tematem jest „Przestrzeń liminalna”, czyli innymi słowy „przestrzeń pomiędzy”, która oddziela strefę znaną i bezpieczną od nieznanej i niebezpiecznej, sacrum od profanum. Dla wszystkich piszących amatorsko PIK przygotował ogólnopolski konkurs „Tutaj jestem”. Adresowany jest do autorów, którzy debiut pisarski mają jeszcze przed sobą i nie mają na koncie autorskiego wydawnictwa.

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Paulina Tołcz
fot.: Kamil Timoszuk

Opublikował: Krystian Guzewicz

5 lutego 2024

Powrót na początek strony