Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Luty w Podlaskim Instytucie Kultury

1 lutego 2024

ścianka przedstawiająca logo Podlaskiego Instytutu Kultury

Konkursy, zajęcia plastyczne, artystyczne i wystawy, są to atrakcje zaplanowane na luty przez Podlaski Instytut Kultury. Wydarzenia te, będą też okazją do zobaczenia nowo wymontowanej siedziby PIK mieszczącej się w kamienicy przy ul. Jana Kilińskiego 8.

Już 11 lutego odbędzie się dzień otwarty instytucji pod hasłem „Rozgość się w kulturze”. Jego uczestnicy odwiedzą zabytkową kamienicę, gdzie obejrzą nowe sale, poznają ofertę ośrodka oraz wezmą udział w pokazach, warsztatach i recitalach.

Od 16 lutego w Galerii Pik będzie można zobaczyć wystawę rysunków Pawła Kody, które przeniosą widzów w świat dawnej zabytkowej architektury. Jego dzieła przedstawiają m.in. domostwa, dwory, kościoły i kapliczki.

Osoby, które lubią zajęcia plastyczne, z pewnością odnajdą się na przygotowanych na 24 lutego warsztatach z linorytu. Z kolei miłośnicy tradycji mogą zapisać się na wyjątkowe warsztaty śpiewu, które odbędą się 24 – 25 lutego. Ich niezwykłość polega na przeplataniu tradycyjnych stylów muzycznych ze współczesnymi.

Ten miesiąc to też czas konkursów. Fotografowie mogą wziąć udział w konkursie „Przestrzeń liminalna”, czyli przestrzeń pomiędzy tym, co znane i bezpieczne a tym, co nieznane. Natomiast amatorzy pisarstwa będą mogli się zmierzyć w Konkursie Literackim „Tutaj jestem”. Jest to ogólnopolski konkurs, adresowany do autorów, którzy debiut pisarski mają jeszcze przed sobą i nie posiadają na swoim koncie żadnego autorskiego wydania.

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Dawid Korpacz

Publikujący: Dawid Korpacz

1 lutego 2024

Powrót na początek strony