Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Marzec w Książnicy Podlaskiej

4 marca 2022

Budynek Książnicy Podlaskiej.

To miesiąc poezji w tej największej bibliotece województwa. Ale także czas na rozgrywki szachowe, spotkania z planszówkami i literaturą oraz wystawą w Galerii Parter. Marzec w Książnicy Podlaskiej obfitować będzie w różnego rodzaju wydarzenia. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

W ramach VI Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki” instytucja zorganizowała szereg inicjatyw pod hasłem „Miesiąc Poezji”. Odbędą się m.in. spotkania z Michałem Fałtynowiczem, Jerzym Binkowskim czy Janiną Osewską. Szczegóły w artykule: Miesiąc Poezji w Książnicy Podlaskiej

Turniej Szachowy z Klarą Szczotką – 8 marca 2022 r., godz. 17.30

W budynku głównym Książnicy Podlaskiej w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A, VI piętro) rozegrany zostanie mecz szachowy między mistrzynią Klarą Szczotką, a 30 zawodnikami. Do udziału w symultanie Książnica zaprasza wszystkich chętnych.

Szczegóły dostępne są w artykule: Wygraj z mistrzynią… Turniej szachowy w Książnicy Podlaskiej

Spotkanie z Anną Kamińską – 9 marca 2022 r., godz. 17.00

Spotkanie z Anną Kamińską poświęcone będzie w głównej mierze postaci, urodzonej na Kresach, Wandy Rutkiewicz – himalaistki, prekursorki kobiecych zespołów górskich, pierwszej Polki i trzeciej kobiety na świecie, która zdobyła najwyższy szczyt – Mount Everest.

Szczegółowe informacje tutaj

Planszówki Johnny’ego i Mateusza – 14 i 18 marca 2022 r., godz. 18.00

Na uczestników czekać będzie ponad sto planszowych tytułów – gry strategiczne, imprezowe, kooperacyjne, klasyki i gry niszowe. Podczas spotkania za darmo można będzie skorzystać z kolekcji gier planszowych oraz z porady w kwestii wyboru tytułu do rozgrywki, a także poznać nowych ludzi, których łączy wyjątkowe hobby.

„Miś Mieczysław” – 24 marca – 6 kwietnia 2022 r.

Pod tą nazwą kryje się wystawa prac. Można ją będzie oglądać w Galerii Parter (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A). To efekt współpracy grafika Anny Jaszczuk oraz ks. Kamila Dąbrowskiego – kapłana i poety, którzy stworzyli postać Misia Mieczysława. Bohater ów – wedle autorów – powstał z połączenia naukowości i tego, co dziecinne.

Pod koniec miesiąca, 30 marca, odbędzie się też spotkanie promujące publikacje Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Szczegóły już niebawem.


źródło: Książnica Podlaska

oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Kamil Timoszuk

Publikujący: Anna Augustynowicz

4 marca 2022

Powrót na początek strony