Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„O co biega?” w Teatrze Dramatycznym tuż po wakacjach

26 czerwca 2024

Trwają próby do spektaklu, którego premiera odbędzie się już w nowym sezonie artystycznym – zaplanowano ją na 21 września, a bilety na przedstawienie są już w sprzedaży. „O co biega?” autorstwa Philipa Kinga reżyseruje Grzegorz Chrapkiewicz.

„O co biega?” to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy! Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem bohaterowie spektaklu? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Teatr Dramatyczny zaprasza na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową.

Spektakl reżyseruje Grzegorz Chrapkiewicz. Autorem przekładu jest Bożena Sławińska. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak. Za kostiumy odpowiedzialna jest Aneta Suskiewicz. W przedstawieniu „O co biega?” zagrają: Arleta Godziszewska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Urszula Szmidt, Bernard Bania, Marek Cichucki, Dawid Malec, Patryk Ołdziejewski, Michał Przestrzelski i Mateusz Stasiulewicz.

Grzegorz Chrapkiewicz jest wychowankiem krakowskiej PWST. Jako aktor debiutował w Starym Teatrze w Krakowie w spektaklu „Mord” w katedrze T. Eliota w reżyserii Jerzego Jarockiego. Jednak swe największe kreacje aktorskie stworzył w teatrach Gdańska i Gdyni. Widzowie pamiętają go z takich ról jak Eskalus w „Romeo i Julii”, Jepichodow w „Wiśniowym sadzie”, Henryk Cholawicki w „Opętanych”, Hrabia w „Panu Tadeuszu”, Ernst w „Cabarecie” czy Claude w „Hair”. Jako reżyser realizował swoje artystyczne wizje między innymi w Teatrze Narodowym w Warszawie, gdzie wyreżyserował takie przedstawienia, jak: „Ironbound” czy „Kotka na gorącym, blaszanym dachu”.

„Fantom bólu”, „Polowanie na łosia”, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” – te spektakle Grzegorz Chrapkiewicz reżyserował w Teatrze Dramatycznym na przestrzeni ostatnich lat. Pierwszy raz pracowałem z nim jeszcze jako aktor, gdy grałem Dymitra w jednym, z wymienionych wcześniej, przedstawieniu. Już wtedy podobała mi się jego dynamika pracy, byłem zachwycony realizacją tychże inscenizacji. To świetny reżyser, znany ze swojego niepowtarzalnego poczucia humoru, jak również dobrego smaku i wyczucia. Cieszę się niezmiernie z możliwości ponownej współpracy – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru.

Premiera spektaklu odbędzie się 21 września na scenie Kina Ton, przy Rynku Kościuszki 2. Bilety na wrześniowe spektakle „O co biega?” są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl już od 24 czerwca.

 

źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
oprac.: Aneta Kursa

Publikujący: Aneta Kursa

26 czerwca 2024

Powrót na początek strony