Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Promocja książki prof. Lecha Dzienisa oraz Magdaleny Gołaszewskiej

13 kwietnia 2022

Na okładce książki widać siedzącego mężczyznę

Promocja książki prof. Lecha Dzienisa oraz Magdaleny Gołaszewskiej

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 21 kwietnia 2022 r., o godz. 17, na promocję książki prof. Lecha Dzienisa oraz Magdaleny Gołaszewskiej „Kontynuuj to, co dobre, rozwijaj to, co najlepsze…”

„Kontynuuj to, co dobre, rozwijaj to, co najlepsze...” – to zapis 20 rozmów profesora Lecha Dzienisa – rektora Politechniki Białostockiej (PB) w latach 2012–2020 z Magdaleną Gołaszewską. Rozmowy odbywały się pomiędzy styczniem 2020, a wrześniem 2021 r. Początkowa koncepcja wywiadu–rzeki z ustępującym rektorem została zmodyfikowana na skutek wybuchu pandemii koronawirusa. Poruszane tematy, nieprzewidziane okoliczności, otwartość, szczerość i odwaga głównego bohatera stworzyły wyjątkową, osobistą, zaskakującą opowieść o człowieku, który przez osiem lat trzymał stery największej w północno–wschodniej Polsce uczelni technicznej.

Prof. Lech Dzienis – były rektor PB. Urodził się w Krakowie w rodzinie z tradycjami inżynierskimi. Studiował na Politechnice Łódzkiej i tam też pracował  do 1983 r.  Tytuł profesora uzyskał w 2007 roku na Politechnice Wrocławskiej.

Przyjechał do Białegostoku w 1983 roku i zaczął pracę na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska PB. Od tamtego czasu pełnił funkcje prodziekana i dziekana wydziału, a od 2008 Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy PB. Od 1990 r. jest członkiem Senatu PB. W latach 2012-2020, przez dwie kadencje, był rektorem Politechniki Białostockiej – największej uczelni technicznej w północno- wschodniej Polsce.

Magdalena Gołaszewska – dziennikarka telewizyjna, przez 20 lat związana z TVP w Białymstoku. Trener wystąpień publicznych, konferansjer, coach. Przez trzy lata była koordynatorem i dziennikarzem Geekstok.pl – portalu stworzonego przez Politechnikę Białostocką. W ramach współpracy przeprowadziła 85 wywiadów wideo z osobowościami środowiska akademickiego, biznesowego, kulturotwórczego regionu.

źródło: Książnica Podlaska
oprac.: Barbara Likowska-Matys

Opublikował: Natalia Adamowicz

13 kwietnia 2022

Powrót na początek strony