Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Rozpoczyna się Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus

30 września 2022

LOGO FPL (1).jpg

Przed znakomitym jury wystąpi dwudziestu młodych wykonawców z całej Polski. Zaprezentują utwory zarówno znanych, jak i debiutujących autorów piosenki literackiej, w tym także te śpiewane przez pochodzącą z Białegostoku Łucję Prus. Przesłuchania młodych artystów odbędą się w sobotę 1 października od godz. 12.00 w Spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. Wstęp na nie jest wolny.

Występy będą oceniać mistrzowie polskiej estrady: Włodzimierz Nahorny, Janusz Strobel, Jan Wołek, Nula Stankiewicz oraz Agnieszka Możejko-Szekowska – laureatka pierwszej edycji wydarzenia. Festiwal Piosenki Literackiej to także koncerty znakomitych artystów. W tym roku wystąpią: Katarzyna Groniec, Mietek Szcześniak oraz Nula Stankiewicz z Włodzimierzem Nahornym i Januszem Stroblem.

Festiwal od początku promuje piosenki z dobrą muzyką i dobrym tekstem, a do tego odkrywa młode talenty. Poprzez spotkania młodych wykonawców z publicznością, która ceni i lubi dobrą muzykę, Podlaski Instytut Kultury chce przywrócić potrzebę śpiewania o rzeczach ważnych i nieprzemijających, w oparciu o teksty między innymi Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Janusza Kofty, Jana Wołka – podkreśla Marta Szałkiewicz, koordynator festiwalu.

 

Program festiwalu:

 • 30 września (piątek)
  Koncert Nuli Stankiewicz „Ździebełko ciepełka” – godz. 20.00

 

 • 1 października (sobota)
  Przesłuchania konkursowe XIV FLP – godz. 12.00
  wstęp wolny

  Koncert Mietka Szcześniaka „Nierówni” – godz. 20.00

 

 • 2 października (niedziela)
  Koncert galowy laureatów XIV FPL i Niny Larek, laureatki XIII FPL – godz. 17.00
  oraz
  Koncert Katarzyny Groniec „Niektóre sytuacje”

źródło: Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku
oprac.: Natalia Adamowicz-Karczewska

Publikujący: Natalia Adamowicz

30 września 2022

Powrót na początek strony