Szturm na Zamek w Tykocinie
Szturm na Zamek w Tykocinie / UMWP
Realizmu w zmaganiach obu stron nadawały rzetelnie zastosowane XVII-wieczne taktyki wojenne. Nie bez znaczenia dla poczucia wiarygodności widowiska była też liczba rekonstruktorów – ponad 190 osób z kraju i zza granicy.
Sobotnia bitwa to nie tylko doskonałe widowisko historyczne, ale też okazja do zaznajomienia szerszego grona polskiego społeczeństwa z niezwykłymi walorami historycznymi, turystycznymi i przyrodniczymi regionu Kotliny Biebrzańskiej. Samo miasto charakteryzuje się dużą liczbą zabytków oraz niezmienionym od setek lat układem przestrzennym.
– Wydarzenia takie, jak to, są doskonałym sposobem na wzbudzenie w osobach dojrzałych, jak i wśród młodzieży, pasji do historii. Jest to interesująca oraz żywa lekcja historii – mówił Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego odpowiedzialny m.in. za obszar edukacji.
Organizatorami szturmu byli: Port Kultury Tykocin, Urząd Miejski w Tykocinie, Zamek w Tykocinie oraz Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego. Z kolei partnerem wydarzenia było Województwo Podlaskie.
Dawid Korpacz
red.: Anna Augustynowicz
Najnowsze relacje
- . Kultura Nowy festiwal, nowe talenty. Szansa dla młodych twórców już w przyszły weekend
- . Kultura Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu świętuje 80 urodziny
- . Kultura Archiwum natury – warsztaty z żywicą epoksydową dla początkujących
- . Kultura Już wkrótce 8. edycja festiwalu „Kierunek Wschód”