Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„Teatr - Lubię to! Sezon 4” z ministerialnym dofinansowaniem

5 kwietnia 2022

Grupa młodzieży na scenie

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na cykl warsztatów „Teatr - Lubię to! Sezon 4”. Projekt przeznaczony jest dla nauczycieli i zostanie zrealizowany jesienią w ramach programu „Edukacja kulturalna”.

Podczas kilku bloków tematycznych uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi tworzenia oprawy plastycznej przedstawienia. Dzięki warsztatom pedagodzy dowiedzą się, jak stworzyć scenografię, kostiumy, maski czy plakat teatralny.

– Celem szkoleń, które realizujemy już od kilku lat, jest wspieranie nauczycieli
w zdobywaniu i rozwijaniu kompetencji w zakresie przygotowywania lekcji szkolnych. Tegoroczna tematyka warsztatów jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez uczestników poprzednich edycji zadania – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

„Teatr - Lubię to! Sezon 4” będzie podzielony na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Zajęcia poprowadzą instruktorzy - realizatorzy współpracujący z Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Będą to cykliczne szkolenia odbywające się
w Białymstoku w pracowniach instytucji i – w związku z rozpoczętym w 2021 roku remontem siedziby Teatru Dramatycznego przy ul. Elektrycznej – również w gościnnych przestrzeniach. Prowadzący, przed warsztatami, przygotują konspekty, w których zostanie zawarta niezbędna wiedza teoretyczna wraz z przykładowymi ćwiczeniami.

- Warsztaty skierowane do nauczycieli są jednym z priorytetów naszej działalności edukacyjnej. Jesteśmy świadomi, jak istotne jest wychowywanie przyszłych pokoleń widzów. Jest to możliwe między innymi dzięki naszej współpracy z pedagogami. Dzięki spotkaniom z aktorami oraz twórcami teatralnymi nauczyciele ponownie będą mieli okazję pogłębiać swoją wiedzę o teatrze. W przyszłości zaś będą mogli przekazać ją swoim uczniom i zachęcać ich do wspólnego oraz indywidualnego poznawania teatru  - mówi dr Martyna Faustyna Zaniewska, Zastępca Dyrektora Teatru Dramatycznego. 

Ministerstwo na projekt „Teatr – Lubię to! Sezon 4” przyznało kwotę w wysokości 73 000 zł.

 

źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Publikujący: Aneta Kursa

5 kwietnia 2022

Powrót na początek strony