Teatr Dramatyczny w Białymstoku i Teatr Miejski w Olicie łączą siły w projekcie „Lab of senses”
„Lab of senses” to unikalne przedsięwzięcie, które łączy w sobie elementy teatru, arteterapii oraz edukacji. W ramach projektu oba Teatry zrealizują szereg działań skierowanych do najmłodszych dzieci oraz ich opiekunów. Planowane są między innymi interaktywne przedstawienia teatralne, w których wykorzystane będą różnorodne techniki sensoryczne, a także obozy dla najmłodszych i ich opiekunów wypełnione interaktywnymi zajęciami i warsztatami edukacyjnymi.
– Rozwój współpracy zagranicznej to jeden z priorytetów naszej działalności, dlatego cieszymy się, że jako Teatr Dramatyczny zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym międzynarodowym projekcie. To już nasze kolejne współdziałanie z Teatrem Miejskim w Olicie. Mam nadzieję, że praca nad wspólnym spektaklem będzie doskonałą okazją do zacieśnienia tej współpracy, a dla naszych aktorów szansą na rozwój artystyczny – mówi Martyna Faustyna Zaniewska, koordynatorka projektu, zastępca dyrektora ds. technicznych.
– Projekt „Lab of senses” to odpowiedź na potrzeby współczesnych rodzin, które poszukują nowych form spędzania czasu i stymulowania rozwoju swoich dzieci. Jesteśmy przekonani, że nasze działania przyczynią się do wzbogacenia oferty kulturalnej Białegostoku i Olity – dodaje Inesa Pilvelytė, dyrektorka Teatru Miejskiego w Olicie.
Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego w Białymstoku podkreśla:
– Nasza współpraca z Teatrem Miejskim w Olicie rozwija się w dobrym kierunku. Dotychczasowe doświadczenia, takie jak gościnne występy litewskich artystów podczas Festiwalu „Kierunek Wschód” czy pokazy spektaklu „Inwazja” w Olicie, zainspirowały nas do realizacji jeszcze bardziej ambitnych przedsięwzięć - tym razem skierowanych do widza dziecięcego. Wierzę, że projekt „Lab of senses” będzie kolejnym krokiem w kierunku zacieśniania naszych relacji i tworzenia wartościowych wydarzeń kulturalnych.
Całkowity budżet przedsięwzięcia „Lab of senses” wynosi 125 830,80 euro. Projekt będzie realizowany w 2025 roku. Szczegółowy program wydarzeń zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku.
źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki
oprac.: Aneta Kursa
Najnowsze relacje
- . Kultura Ferie zimowe w PIK
- . Kultura Oferta na realizację zadania publicznego pn.: „Koncert zespołu folklorystycznego „Narwianie” z pominięciem otwartego konkursu ofert
- . Kultura Żubr – majestat podlaskiej natury. Wystawa fotografii Jarosława Jakóbczaka
- . Kultura Prawie 76 tysięcy widzów odwiedziło Operę i Filharmonię Podlaską w ubiegłym roku