Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Tożsamość Pogranicza. Bohdan Osadczuk i Inni. Basil Kerski w Sejnach

20 marca 2023

Informacje o spotkaniu. Obok zdjęcie Basila Kerskiego

Basil Kerski w Sejnach / plakat

Animator kultury, pisarz i politolog, a od 2011 roku dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku będzie gościem Ośrodka „Pogranicze-sztuk, kultur, narodów” w najbliższy czwartek, 23 marca. Spotkanie odbędzie się w świetlicy Zustricz (dawna jesziwa) o godz. 17. Poprowadzi je Krzysztof Czyżewski, dyrektor Ośrodka Pogranicze.

Basil Kerski jest wybitnym przedstawicielem kultury dialogu w stosunkach polsko-niemieckich, kieruje niemiecko-polskim magazynem „DIALOG”. Jest redaktorem wychodzącego w Gdańsku pisma „Przegląd Polityczny”, członkiem rady redakcyjnej olsztyńskiej „Borussii”, współwydawcą rocznika stosunków polsko-niemieckich „Inter Finitimos”. Ceniony publicysta, przez szereg lat współpracujący z paryską „Kulturą”. Jego wnikliwe eseje o Niemczech – wydane w zbiorze zatytułowanym „Otwarta brama. Niemcy między zjednoczeniem a końcem stulecia”, (Olsztyn 1999) dają polskiemu czytelnikowi znakomity wgląd w przemiany społeczne, jakie nastąpiły po zjednoczeniu Niemiec.

Najnowsza książka Basila Kerskiego Gdańsk, Bagdad, Berlin. Oblicza (mojej polskiej) tożsamości (i solidarności)", ukazała się w Wydawnictwie Austeria w roku 2022.

 

źródło: Ośrodek Pogranicze-sztuk, kultur, narodów"
oprac.: Aneta Kursa

Opublikował: Cezary Krystian Rutkowski

20 marca 2023

Powrót na początek strony