Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Warsztaty wielkanocne w Podlaskim Instytucie Kultury

31 marca 2022

Dużo wielkanocnej zabawy czeka na dzieci oraz ich rodziców w Podlaskim Instytucie Kultury. Będzie można obejrzeć spektakl, samodzielnie wykonać tradycyjną pisankę czy też uwić palmę. Warsztaty wielkanocne odbędą się w najbliższy weekend (2-3.04) w Spodkach.

Warsztat pisanki batikowej

W sobotę od godz. 9  dorośli będą mogli uczestniczyć w warsztacie prowadzonym przez Krystynę Kunicką i nauczyć się wykonywać tradycyjną pisankę metodą batiku. Koszt udziału to 50 zł za osobę.

Spektakl i warsztat wykonywania palmy

To propozycja dla całych rodzin. PIK zaprasza rodziców i dzieci w niedzielne popołudnie o godz. 13 na spektakl Teatru pod Orzełkiem o obrzędach ludowych pt. „Kukła z wiejskiego podwórza”, a zaraz po nim na rodzinne warsztaty robienia palmy z kolorowej bibuły i naturalnych gałązek. Warsztaty, które poprowadzi Magdalena Talmon, rozpoczną się o godz. 14 i potrwają do godz. 17. Wstęp na warsztaty to 25 zł za dziecko (opiekunów opłata nie obejmuje). Z kolei na spektakl wstęp jest bezpłatny.

Profesor Wyobraźni Hilary Szczebrzeszyński wyrusza z widzami do Kukiełkowa. W tej tradycyjnej polskiej wsi dzieci zapoznają się z ludowymi obrzędami (topienie Marzanny, noc sobótkowa, dożynki) i bawią się kukłami.

O spektaklu: „Kukła z wiejskiego podwórza”

Uczestnicy zabawy występują w Teatrze Jarzynowym im. Królowej Bony, spotykają Stracha Na Wróble, tańczą z lalkami podczas Nocy Świętego Jana. W spektaklu wykorzystano 20 kukieł, całości dopełniają piosenki skomponowane przez Agnieszkę Glińską.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy: warsztatowy weekend

źródło/fot.: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Cezary Rutkowski

Publikujący: Cezary Krystian Rutkowski

31 marca 2022

Powrót na początek strony