Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Wrześniowe atrakcje Książnicy Podlaskiej dla dzieci i młodzieży

7 września 2022

Żółta grafika przedstawiająca rodzinę, serce oraz listek

Wrześniowe atrakcje Książnicy Podlaskiej dla dzieci i młodzieży

Dzieci i młodzież z Sidry, Suchowoli, Śniadowa i Łomży będą mogły spotkać się Martą Fox i Bogusławem Janiszewskim, skorzystać z proekologicznych warsztatów oraz porozmawiać o własnych potrzebach emocjonalnych, o problemie, jakim są uzależnienia i sposobach ich leczenia. Na te wydarzenia Książnica Podlaska zaprasza we wrześniu.

19 września instytucja proponuje młodzieży dwa spotkania z Martą Fox - poetką, powieściopisarką, eseistką, autorką powieści młodzieżowych i literatury dla kobiet. Pierwsze, pt. „Młodzi wobec wyzwań codzienności”, odbędzie się w Bibliotece Publicznej Gminy Śniadowo w godzinach 9:00-11:00 i będzie okazją do rozmowy o tym, jak rozumieć siebie i swoje potrzeby emocjonalne. Autorka poruszy tematy związane ze strachem, poczuciem winy oraz presją odniesienia sukcesu wywieraną na młodych ludzi przez rodziców. Drugie spotkanie z pisarką, zatytułowane „Wolni od uzależnień” odbędzie się w godzinach 11:30-13:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży. Posiłkując się przykładami z własnych książek, Marta Fox wyjaśni, jak funkcjonuje człowiek uzależniony i opowie o tym, jakie są techniki i sposoby walki z nałogami. Młodzi ludzie w trakcie obydwu spotkań będą także zastanawiać się, jak dotrzeć do własnych emocji i przejąć kontrolę nad swoim życiem.

Na 27 września Książnica zaprasza dzieci na godzinę 9:00 do Sidrzańskiego Ośrodka Kultury na spotkanie autorskie z Bogusławem Janiszewskim połączone z warsztatem ekologicznym zatytułowane „Dobre rady na odpady”.  Autor popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży zapozna uczestników z zagadnieniami zanieczyszczenia środowiska naturalnego i właściwej segregacji odpadów. O 11:30 rozpoczną się natomiast w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Suchowoli warsztaty kierowane do młodzieży zatytułowane „Klimat. To, o czym dorośli Ci nie mówią”. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w grupowej grze biznesowej przygotowanej przez autora, która uświadamia wpływ człowieka na degradację środowiska i zmiany klimatyczne.

 

Główny organizator  projektu PROaktywnie z książką: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Współorganizator wydarzeń: Podlaski Okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bez nazwy.png

 

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
oprac.: Aneta Kursa

Publikujący: Natalia Adamowicz

7 września 2022

Powrót na początek strony