Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

15. Międzynarodowe Targi Kolejowe

20 września 2023

Wicemarszałek Marek Olbryś stoi na tle lokomotywy z logotypem Orlenu

Wicemarszałek Marek Olbryś przewodzi delegacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO w Gdańsku

Najnowsze technologie, biznesowe spotkania, okazja do wymiany doświadczeń – a wszystko to w ramach święta branży transportu szynowego – Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO. Odbywają się one od 19 do 22 września br. w AMBEREXPO w Gdańsku. W wydarzeniu bierze udział delegacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego z wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem na czele.

– Mam nadzieję, że transport kolejowy będzie odgrywał w naszym województwie coraz większą rolę w efekcie kolejnych etapów modernizacji połączenia z Warszawy na Litwę i dalej. A także za sprawą przywrócenia na większą skalę towarowego i pasażerskiego ruchu na linii Ostrołęka - Łapy z odnogą Śniadowo - Łomża – powiedział wicemarszałek Olbryś.        

Dodał, że jeśli będziemy już mieli nowoczesne rozwiązania inżynieryjne samych szlaków, to sięgniemy  po najnowsze technologie w dziedzinie pojazdów szynowych.

– Na to zwracamy szczególną uwagę na targach TRAKO. Zeroemisyjność, wykorzystanie „zielonego wodoru” jako paliwa – to tematy, którymi już się zajmujemy – stwierdził Marek Olbryś.

TRAKO to największe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO można się zapoznać z najnowszymi trendami, rozwiązaniami technologicznymi, poziomem rozwoju systemów transportowych, infrastruktury kolejowej i nowościami w Polsce, Europie i na świecie. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i spotkań w środowisku branżowym.

W 15. edycji targów bierze udział ponad 600 wystawców z 30 krajów. Można tam odwiedzić m.in. pawilony narodowe z Austrii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec, Szwajcarii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

W wydarzeniu uczestniczą eksperci, inwestorzy, producenci, firmy świadczące usługi przewozowe i zarządzające infrastrukturą oraz oferujące usługi i rozwiązania technologiczne. Targi realizowane są w czterech podstawowych segmentach: tabor, infrastruktura, spedycja, szynowa komunikacja aglomeracyjna i miejska.

oprac.: Aneta Kursa, Maciej Gryguc
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: UMWP

Opublikował: Cezary Krystian Rutkowski

20 września 2023

Powrót na początek strony