Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Święto 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej i przysięga nowych żołnierzy

Jednostka obchodziła w sobotę, 25 maja, podwójną uroczystość. Na Placu imienia marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku kilkudziesięciu nowych jej żołnierzy złożyło przysięgę wojskową. Ich przyjęcie w szeregi Brygady było połączone z dorocznym świętem jednostki. W wydarzeniu uczestniczyła wicemarszałek Wiesława Burnos. Przekazała ona żołnierzom Brygady, w imieniu marszałka i zarządu województwa, życzenia bezpiecznej i mającej pokojowy charakter służby.

_6KT5131.jpg

Gala XX edycji Podlaskiej Marki

Docenione zostały najciekawsze inicjatywy, wyjątkowe miejsca, najlepsze produkty, których wspólnym mianownikiem jest nasz region. W piątek, 24 maja, w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się jubileuszowa gala konkursu. Organizatora, czyli Samorząd Województwa Podlaskiego, reprezentowali podczas niej m.in.: marszałek Łukasz Prokorym, wicemarszałkowie Wiesława Burnos i Marek Malinowski, członkowie zarządu Jacek Piorunek i Bogdan Dyjuk oraz przewodniczący sejmiku Cezary Cieślukowski.

Spotkanie z wiceminister spraw zagranicznych

Spotkanie z wiceminister spraw zagranicznych

Rozmowy dotyczyły m.in. Centrum Kultury Białoruskiej i działalności na rzecz mniejszości narodowych w Podlaskiem. Marszałek Łukasz Prokorym spotkał się z Podsekretarz Stanu Henryką Mościcką-Dendys w piątek, 24 maja.

Powrót na początek strony