Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Białostocki WORD świętował jubileusz

1 grudnia 2023

Marek Olbryś i Przemysław Sarosiek pozują z grawertonem

Białostocki WORD świętował jubileusz / Paweł Krukowski

Były wspomnienia, odznaczenia, podziękowania oraz dyskusje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W piątkowe (1.12) popołudnie w Filharmonii przy ul. Podleśnej w Białymstoku spotkali się pracownicy i sympatycy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, by uczcić 25 lat istnienia białostockiej placówki. W trakcie uroczystości Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego wieloletniemu pracownikowi ośrodka Ireneuszowi Reguckiemu wręczył wicemarszałek Marek Olbryś.

– 25 lat działalności WORD-u w Białymstoku to przede wszystkim duża dawka solidnej wiedzy – teoretycznej i praktycznej. To kursy, szkolenia i solidne egzaminowania. To gwarancja, że kierowcy, którzy w tym miejscu otrzymali dokument prawa jazdy, będą poprawnie jeździć, zgodnie ze sztuką, włączając w to wiedzę o pojeździe – mówił Marek Olbryś.

W zespole siła

Podczas piątkowego spotkania podsumowano akcję dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczczono 30-lecie Społecznego Stowarzyszenia Szkolenia Kierowców, ale przede wszystkim jubileusz WORD-u.

 – Chcemy w ten sposób podziękować pracownikom i sympatykom Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, że ten ośrodek dzięki nim tak dobrze się rozwija. Jesteśmy coraz popularniejsi i coraz więcej osób poleca współpracę z nami, a to zasługa całego zespołu – powiedział dyrektor jednostki Przemysław Sarosiek.

Kluczowym projektem ośrodka jest Edukacja w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym mieszkańców województwa podlaskiego.

– Nie minę się chyba z prawdą, mówiąc że jest to największy projekt tego typu w skali całego kraju. Jego realizacja nie byłaby jednak możliwa bez wsparcia finansowego, które na ten cel przekazało nam Województwo Podlaskie – mówił Przemysława Sarosiek, dziękując zarządowi województwa.

Zaangażowanie i rozwój

W trakcie spotkania nie zabrakło wyróżnień. Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego Ireneuszowi Reguckiemu „za aktywną i wieloletnią działalność na rzecz społeczności lokalnej i regionalnej w dziedzinie transportu” wręczył wicemarszałek Marek Olbryś.

– Pan Ireneusz Regucki, jako pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku w latach 1999-2018, wykazywał zawsze zaangażowanie w swoją pracę, sumienność i dokładność. Włożył mnóstwo czasu, energii i zaangażowania w rozwój ośrodka, dlatego naszym obowiązkiem jest, by go docenić – mówił Marek Olbryś.

Odznaka „Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej” z kolei przypadła w udziale Andrzejowi Jaroszowi, wieloletniemu egzaminatorowi WORD-u.

– Cieszę się, że historię ośrodka budowały takie wspaniałe osoby. Tym bardziej cieszę się, że obecnie ośrodek tworzą równie wspaniali ludzie. Mam świadomość, że nasz tegoroczny projekt edukacyjny nie zostałby zrealizowany bez ich zaangażowania – podkreślił Przemysław Sarosiek.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku to miejsce, w którym kandydaci na kierowców mają możliwość udowodnienia swoich kwalifikacji poprzez pozytywne przejście przez teoretyczny oraz praktyczny egzamin państwowy. Egzaminy dotyczą wszystkich kategorii prawa jazdy. Pieczę nad jednostką sprawuje Samorząd Województwa Podlaskiego.

Wśród gości jubileuszu byli tego dnia m.in. drogowcy, przedstawiciele wielu instytucji i organizacji, m.in. Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców, Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców oraz Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paweł Krukowski

Opublikował: Dawid Korpacz

1 grudnia 2023

Powrót na początek strony