Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Dni Kultury Studenckiej. Juwenalia Białystok 2023 już za tydzień!

25 maja 2023

Dwie kobiety i trzech mężczyzn stoi w rzędzie

Marszałek Artur Kosicki uczestniczył w konferencji prasowej zapowiadającej Dni Kultury Studenckiej. Juwenalia Białystok/ fot.: P. Krukowski/UMWP

Maryla Rodowicz, Lady Pank, Kult, Szeptucha – to tylko część artystów, których będzie można zobaczyć i posłuchać podczas największego festiwalu studenckiego w województwie podlaskim. Po kilkuletniej przerwie Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej (PB) oraz Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej zapraszają 2 i 3 czerwca na kampus PB. W konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie wziął udział m.in. marszałek Artur Kosicki. Sponsorem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Marszałek Kosicki pogratulował sprawnej organizacji przedsięwzięcia.

– Logistycznie to nie lada wyzwanie. Tym bardziej jestem dumny ze studentów kilku uczelni zaangażowanych w to przedsięwzięcie – zaznaczył. – Zawsze powtarzam,  że największym potencjałem tego regionu są jego mieszkańcy, w szczególności studenci, do których należy przyszłość.

Marszałek podkreślił, że dla samorządu województwa wsparcie organizacji studenckiego święta to kwestia istotna, w której dostrzega się duże możliwości promocyjne regionu.

– Juwenalia są wydarzeniem przyciągającym wiele osób spoza województwa, które dzięki temu mogą zobaczyć, jak piękny jest Białystok, ale i cały region. To jest argument, żeby wspierać tego typu imprezy – mówił marszałek.

Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, nie kryła zadowolenia ze zbliżającego się wydarzenia i związanego z nim zainteresowania.

– Mam nadzieję, że po takiej przerwie tegoroczne Juwenalia zaspokoją oczekiwania studentów, pracowników, absolwentów i wszystkich zainteresowanych.

Rektor zapewniła także, że wspólnie z samorządem studenckim i wszystkimi osobami organizującymi Juwenalia, zapewni bezpieczeństwo uczestnikom imprezy.

– To wydarzenia ma przede wszystkim dać komfort integracji, wspólnej zabawy. Ma przynieść radość ze wspólnego świętowania, ale ma to być też wydarzenie w pełni bezpieczne – mówiła. – Odliczamy już dni do rozpoczęcia Juwenaliów 2023. Zapraszam wszystkich serdecznie – spuentowała dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB.

Jak mówiła Emilia Ramatowska, koordynator Juwenaliów 2023, członkini Samorządu Studentów PB, przygotowania do imprezy trwają całodobowo. Wraz ze sztabem organizacyjnym zaprosiła wszystkich studentów na wielką paradę studencką, która oficjalnie rozpocznie tegoroczne Juwenalia. Zbiórka w piątek, 2 czerwca, o godz. 16 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przed budynkiem Teatru Dramatycznego. Następnie studenci przemaszerują ulicami miasta, pokazując jak dużą społeczność tworzą białostoccy studenci. O godz. 17 nastąpi otwarcie bramy na terenie kampusu PB.

– Zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże. Karnety rozchodzą się bardzo szybko. Jak mówią różne środowiska studenckie, line-up jest bardzo mocny. Mam nadzieję, że wydarzenie przyciągnie studentów z całego województwa – mówił Mateusz Adaszczyk, prezes Stowarzyszenia Absolwentów PB.

Więcej informacji na stronie Juwenaliów.
Bilety można kupić na tej stronie.

Paulina Dulewicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paweł Krukowski

Opublikował: Cezary Krystian Rutkowski

25 maja 2023

Powrót na początek strony