Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Nowy wóz strażacki w jednostce OSP w Janowie

5 lutego 2024

Nowy wóz strażacki w jednostce OSP w Janowie / UMWP

Samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem uterenowionym przekazano w niedzielę, 4 lutego, przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Janowie. Zakup pojazdu był możliwy dzięki wsparciu m.in. samorządu województwa, który reprezentowała podczas uroczystości członek zarządu Wiesława Burnos oraz radny wojewódzki Paweł Wnukowski.

A rozpoczęły się one nabożeństwem w kościele w Janowie. Potem druhowie przemaszerowali ulicami miejscowości przed siedzibę remizy OSP Janów, gdzie poświęcono auto.

Wiesława Burnos pogratulowała druhom nowego wozu oraz życzyła bezpiecznej służby.

– Nowoczesny wóz strażacki będzie służył społeczności w ratowaniu życia i mienia. Cieszę się, że jako samorząd województwa mogliśmy się do tego przyczynić – mówiła członek zarządu.

Zakup pojazdu za kwotę blisko 1,5 mln zł możliwy był dzięki wsparciu m.in. z samorządu województwa, a także Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnych, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, powiatu sokólskiego i gminy Janów, a także darczyńców.

Doposażenie jednostki OSP w Janowie w nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy pozwoli na podniesienie stanu gotowości operacyjno-technicznej. Przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy Janów oraz powiatu sokólskiego.

W uroczystościach wzięli udział m.in.: starosta sokólski Piotr Rećko, lokalni samorządowcy oraz mieszkańcy gminy Janów.

Monika Pańko
red. Barbara Likowska-Matys
fot.: UMWP

Publikujący: Monika Pańko

5 lutego 2024

Powrót na początek strony