Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Powiat grajewski świętował 25-lecie powstania

27 lutego 2024

Była to okazja do podsumowania zmian w tej części województwa oraz wyróżnienia tych, którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju Ziemi Grajewskiej. W gronie tym znalazł się także wicemarszałek Marek Olbryś, który podczas wtorkowej (27.02) uroczystości przekazał władzom powiatu gratulacje i pamiątkowy grawerton od zarządu województwa.

Wicemarszałek podczas spotkania mówił o wsparciu przekazanym w czasie ostatnich lat powiatowi grajewskiemu i gminom z tego terenu.

– Podczas prezentacji mogliśmy zobaczyć poważne kwoty przeznaczone na rozwój tej części regionu. Powiat grajewski i gminy z tego powiatu otrzymały blisko 200 mln zł z pieniędzy unijnych i z budżetu województwa przez pięć lat bieżącej kadencji samorządu województwa. To znacząca pomoc, jakiej wcześniej nie było – mówił wicemarszałek.

O sukcesach samorządu powiatowego mówił jego starosta Waldemar Remfeld. Zaznaczył, że od momentu powstania, powiat grajewski przeszedł długą drogę, stając się ważnym ośrodkiem lokalnej społeczności. Przedstawił najważniejsze sukcesy, dokonania i zmiany na wielu płaszczyznach życia społecznego.

– Udało się zadbać o wszystkie dziedziny, w których powiat funkcjonuje. Ostatnie lata, pomimo pandemii i wojny za naszą wschodnią granicą były to dla naszego powiatu lata znaczące w rozwoju i realizacji wielu inwestycji, zwłaszcza drogowych – podkreślił.

W ciągu ostatnich pięciu lat zmodernizowanych lub wyremontowanych zostało ponad 55 km dróg powiatowych. Koszt zakończonych inwestycji to 61 mln zł.

Starosta poinformował, że w latach 2019-2023 na inwestycje powiat grajewski wydał ponad 100 mln zł. Podkreślił, że „dzięki dobrej współpracy z sąsiadującymi samorządami oraz profesjonalnie i rzetelnie przygotowanymi wnioskami 70 proc. środków pochodziło ze źródeł zewnętrznych”. 

Paulina Tołcz, Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka           
fot.: Michał Pawłowski

Publikujący: Paulina Tołcz

27 lutego 2024

Powrót na początek strony