Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„Wigilia z mundurem” w Operze i Filharmonii Podlaskiej

20 grudnia 2022

Marszałek przemawia do służb mundurowych

Wigilia dla służb mundurowych

Na Wigilijne Spotkanie Opłatkowe we wtorek, 20 grudnia, marszałek Artur Kosicki z zarządem województwa zaprosił przedstawicieli służb mundurowych z całego regionu. W Operze i Filharmonii Podlaskiej (OiFP) w Białymstoku marszałek wraz z wicemarszałkiem Sebastianem Łukaszewiczem złożyli im nie tylko życzenia świąteczne, ale i podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie w pracy oraz narażanie zdrowia i życia, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w sytuacji kryzysu na granicy z Białorusią i napaści rosyjskiego agresora na Ukrainę. W spotkaniu opłatkowym uczestniczył również Michał Wiśniewski, Wiceminister Obrony Narodowej.

Podczas uroczystości Michał Wiśniewski odczytał list od Mariusza Błaszczaka, Wicepremiera i Ministra Obrony Narodowej skierowany do służb mundurowych. Wiceminister podziękował również w swoim imieniu zgromadzonym w podlaskiej operze za służbę, a szczególnie za działania związane z obroną polskiej granicy oraz przeciwdziałaniem epidemii COVID-19. Życzył również uczestnikom spotkania błogosławieństwa Bożego na święta.

 

Na zaproszenie marszałka przybyli do opery przedstawiciele służb mundurowych z całego Podlaskiego: płk Paweł Adam Lachowski, Dowódca 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, nadinspektor Robert Szewc, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, gen. bryg. Andrzej Jakubaszek, Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, płk Mieczysław Gurgielewicz, Dowódca 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Wł. Liniarskiego ps. „Mścisław”, płk Grzegorz Konopko, szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku, ppłk Dariusz Szorc, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku, st. bryg. Sebastian Zdanowicz, Podlaski Komendant Wojewódzki oraz ppłk dr Wińczysław Jastrzębski, Komendant Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Białymstoku. Dowódcy przybyli na spotkanie z liczną reprezentacją podległych im jednostek.

Spotkaniu towarzyszyły kolędy w wykonaniu Chóru Dziecięco-Młodzieżowego OiFP.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paweł Krukowski

 

Publikujący: Barbara Likowska-Matys

20 grudnia 2022

Powrót na początek strony