Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„Bitwa Regionów” w Bielsku Podlaskim

19 czerwca 2023

Przepyszne regionalne przekąski królowały na stołach w Bielsku Podlaskim. W Parku przy amfiteatrze w sobotę (17.06) odbył się konkurs kulinarny Bitwa Regionów, w którym wzięło udział 14 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów: bielskiego, hajnowskiego i siemiatyckiego. Samorząd województwa reprezentował Marek Malinowski, członek zarządu.

W Bielsku Podlaskim rozegrał się etap powiatowy konkursu. Jury oceniało regionalne potrawy. Smak przygotowanych posiłków mogli również poznać licznie przybyła publiczność, która kibicowała uczestnikom zmagań.

W konkursie zwyciężyło KGW z Narwi za potrawę w formie gołąbka składająca się z trzech rodzajów mięsa (wieprzowiny, jagnięciny i drobiu) przekładanych kapustą włoską. Drugie miejsce zajęło KGW z Pokaniewa, a trzecie z Niewina Borowego.

Wydarzenie było przede wszystkim okazją do promowania regionalnej kuchni. Na Bitwie Regionów pojawili się m.in. senator Jacek Bogucki, wiceminister Dariusz Piontkowski,  radny wojewódzki Stanisław Derehajło, wójt gminy Bielsk Podlaski Raisa Rajecka oraz licznie zebrani mieszkańcy.

Cezary Rutkowski
fot. : KOWR Białystok

Publikujący: Cezary Krystian Rutkowski

19 czerwca 2023

Powrót na początek strony