Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Dwie wystawy i Dni z Doradztwem Rolniczym w Szepietowie

25 czerwca 2023

Trzech mężczyzn przygląda się urządzeniu rolniczemu

Targi Rolnicze Szepietowo / fot.: Piotr Markowski/ UMWP

Prezentacja najpiękniejszych okazów zwierząt, wymiana doświadczeń i spora dawka wiedzy – w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego (PODR) w weekend (24-25.06) odbyła się XXIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Wydarzeniu towarzyszyły Dni z Doradztwem Rolniczym i X Wystawa Królików Rasowych. W niedzielę (25.06) tereny wystawowe w Szepietowie odwiedził wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

 Sebastian Łukaszewicz zaznaczył, że najcenniejsze podczas przedsięwzięć takich jak wystawa jest nawiązywanie kontaktów.

– Tu są najlepsi z najlepszych hodowców. To nie tylko rolnicy, ale również pasjonaci, którzy też dzielą się swoją ogromną, zdobytą w praktyce wiedzą. Wymiana doświadczeń podczas bezpośredniej rozmowy to jest to, co wciąż jest i miejmy nadzieję, że zawsze będzie najbardziej cenne i w handlu, i w życiu – dodał.

XXIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym to największe tego typu wydarzenie w Polsce północno-wschodniej. Jest nie tylko okazją do prezentacji najpiękniejszych okazów zwierząt, ale również miejscem do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami reprezentującymi sektor rolny. Wystawa Zwierząt Hodowlanych ma na celu ocenę i propagowanie osiągnięć podlaskich hodowców, wyłaniając tym samym najpiękniejsze okazy zwierząt gospodarskich.

Wystawie głównej towarzyszyła już po raz dziesiąty Wystawa Królików Rasowych. Skierowana była do hodowców i miłośników tych sympatycznych zwierzaków. Oprócz tego w ciągu dwóch dni odwiedzający mogli zasięgnąć rady branżowych ekspertów do spraw rolnictwa, zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt rolniczy, a także skosztować regionalnych przysmaków.

W drugim dniu targów Szepietowo odwiedzili też m.in.: wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Lech Kołakowski, senator Jacek Bogucki, poseł Stefan Krajewski, wojewoda Bohdan Paszkowski oraz radna wojewódzka i dyrektor oddziału terenowego w Białymstoku Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Jadwiga Zabielska.

 

Aneta Kursa
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Piotr Markowski

Opublikował: Cezary Krystian Rutkowski

25 czerwca 2023

Powrót na początek strony