Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Ponad 450 tys. zł z budżetu województwa na porządkowanie gruntów rolnych

22 czerwca 2023

Pieniądze zostaną przeznaczone na odkrzaczanie i odkamienianie działek na terenie kilkudziesięciu gmin. W sumie dotacje trafią do 85 właścicieli gruntów rolnych. Decyzję w tej sprawie zarząd województwa podjął w czwartek, 22 czerwca.

– Samorząd województwa wspiera działania związane z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych. Polegają one na usuwaniu kamieni lub odkrzaczaniu terenów, co jest podstawą w zagospodarowaniu działek – wyjaśniała Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

O dotację mogły ubiegać się osoby fizyczne i prawne, będące właścicielami gruntów oraz, za zgodą właścicieli gruntów, dzierżawcy. Łączna powierzchnia gruntów, objętych usuwaniem kamieni, powinna mieścić się w przedziale od 0,5 ha do 10 ha, a maksymalna wysokość dotacji nie może przekroczyć kwoty 900 zł/ha.

Łączna powierzchnia gruntów, objętych odkrzaczaniem, powinna wynosić od 0,3 ha do 5 ha, a maksymalna wysokość dotacji nie może przekroczyć kwoty 1200 zł/ha. Należy podkreślić, że suma powierzchni działek użytkowanych rolniczo nie może być mniejsza niż 1 ha.

Aneta Kursa
red.: Barbara Likowska-Matys

 

Publikujący: Aneta Kursa

22 czerwca 2023

Powrót na początek strony