Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Ponad 511 tys. zł na rozwój wspólnot i wsparcie społeczności lokalnych

30 maja 2023

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję w poniedziałek, 22 maja o dofinansowaniu projektów Kół Gospodyń Wiejskich oraz organizacji pozarządowych, które propagują tradycyjne metody wytwarzania produktów, wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz ukażą wielokulturowość kulinarną regionu. Środki na ten cel pochodzą z budżetu województwa.

Założeniem zgłoszonych inicjatyw jest zwiększenie zainteresowania powrotem do „korzeni” społeczności lokalnych oraz prezentowania bogactwa rękodzieła województwa podlaskiego. Podmioty w zakresie swoich ofert przygotowały warsztaty kulinarne i rękodzielnicze, podczas których uczestnicy zdobędą wiedzę na temat roli zdrowej żywności w życiu człowieka oraz nauczą się własnoręcznie wykonywać prace.

Na realizację zadań publicznych przeznaczono początkowo kwotę 450 tys. zł. Po czym zwiększono pulę o ponad 61 tys. zł na dofinansowanie kolejnych ofert na realizację zadań publicznych należących do Województwa Podlaskiego w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Środki na wykonanie zadania otrzymają 63 organizacje.

Cezary Rutkowski
fot.: Kamil Timoszuk

Opublikował: Małgorzata Sawicka

30 maja 2023

Powrót na początek strony